אפל (Apple), לפי דיווחים, משנה את המדיניות שלה לגבי מה שיוצע במערכת ההפעלה הבאה שלה. כך, לדוגמה, ציין האתר הכלכלי בלומברג (Bloomberg) שמדיניות זו תשפיע באופן משמעותי על iOS 12 הצפויה להגיע למכשירי ה-iPhone (אייפון) וה-iPad (אייפד) מאוחר יותר השנה. לפי הדיווח, באפל מוטרדים מכך שלמרות שהעדכונים האחרונים הביאו כמות גדולה יחסית של חידושים, הם גם לוו בתלונות רבות מהרגיל על באגים, תקלות וחוסר יציבות.

בכדי לתקן מצב זה ולחזור לרמת האיכות שאליה הרגילה החברה את המשתמשים, מתכוונים באפל להתמקד ביציבות ואמינות, ובמידה וקיים ספק כלשהי לגבי רמת המוכנות של חידוש כלשהו – הוא ידחה לשנה הבאה. זו הסיבה ש-iOS 12 עשויה להיראות כעדכון מינורי יחסית: רבים מהחידושים הגדולים שהיו מתכוננים עבור גרסה זו, כדוגמת עיצוב חדש לעמודי הבית ואפליקציית תמונות חכמה, יידחו ל-2019.

חידוש משמעותי אחד שכנראה יגיע בכל זאת השנה הוא תמיכה באפליקציות המסוגלות לפעול הן במכשיריה הניידים של אפל, והן במחשבים אישיים מבוססי macOS. בנוסף, צפויה החברה להציג אנימוג׳י (Animoji) חדשים, ותכונה זו תגיע גם למכשירי iPad שיושקו השנה עם מצלמת Face ID משלהם. ניתן יהיה גם לנהל שיחות וידאו באמצעות אפליקציית FaceTime שבהן כל המשתמשים מופיעים בדמות האנימוג׳י שלהם, במקום בצילום וידאו חי.