אפל (Apple) חשפה את ה-Apple Watch Series 5, המהדורה האחרונה של השעון החכם מתוצרתה. החידוש המרכזי הוא מסך פועל-תמידית (Always On), בניגוד לדגמי העבר שהיו מכבים את התצוגה בזמן שהמשתמש איננו מביט בה ישירות. המסך החדש, לעומת זאת, רק מחליש מעט את בהירות התצוגה ולא מכבה אותה לגמרי.

באפל דואגים לציין את יתרונות המסך החדש: ניתן להביט בו בכל מצב, גם בזמן אימון מאומץ או במהלך ישיבת עבודה. זמן הסוללה, לטענת החברה, לא נפגע כלל ועדיין עומד על כ-18 שעות. בנוסף, כולל השעון מצפן מובנה המציג נתוני מיקום וגובה מדויקים. זהו גם השעון הראשון מתוצרת אפל הכולל תכונה של חיוג חירום בין-לאומי, במקרה של זיהוי נפילה או מצב חירום בריאותי אחר.

via GIPHY

עיצובו הכללי של השעון נותר דומה מאוד לזה של ה-Series 4 שהוכרז לפני כשנה, אולם הוא יוצע למכירה בעיצובים וגוונים חדשים, בהם שעון בגימור טיאניום, מארז קרמי לבן בוהק, ומבחר של רצועות חדשות מבית נייקי (Nike) ובית האופנה הצרפתי הרמז (Hermes). המחירים בארה״ב מתחילים ב-399 דולרים לגרסה המצוידת ב-GPS בלבד, ו-499 דולרים לגרסה הכוללת גם חיבור לרשתות סלולריות. השעונים צפויים להגיע לחנויות ב-20 בספטמבר.