מזרים המדיה החדש של אפל, ה-Apple TV, מגיע לישראל בשבוע הבא, זאת שבועיים בלבד לאחר שהושק בארה"ב ובמספר מדינות בעולם. עם הגעתו, תהיה זו ההשקה המהירה ביותר של מוצרי אפל בארץ.

חברת איידיגיטל, יבואנית מוצרי אפל בישראל, הודיעה היום (ד'), כי המכשיר החדש יחל להימכר בסניפי הרשת בתחילת שבוע הבא, כשזה יתומחר במחיר של 899 ש"ח לדגם ה-32 ג'יגה-בייט וסכום של 1199 ש"ח עבור דגם ה-64 ג'יגה בייט, זאת בהשוואה ל-149 ו-199 דולר בארה"ב (לפני מיסוי מקומי) ובאילת במחירים של 760 ו-1025 ש"ח בהתאמה.

איילת צרפתי רוזן מנכ"לית איידיגיטל מסרה: ״אנחנו גאים להיות מביאי הבשורה לצרכנים הישראלים ימים ספורים אחרי השקתו בארה”ב. ה-Apple TV החדש הוא אחד ממוצרי הדגל של Apple שצרכנים בארץ ובעולם מצפים לו בכיליון עיניים”

מכשיר ה-Apple TV בדורו הרביעי, מהווה את קפיצת המדרגה הגדולה ביותר מאז הדור הראשון שהושק לפני כ-8 שנים. מלבד החידושים במערכת ההפעלה, tvOS, כמו העוזרת הוירטואלית Siri, בה נוכל להסתייע במציאת סרטים, שירים וכדומה (אינו תומך בעברית לפי שעה), גם שלט המכשיר עבר שדרוג מהותי וכולל חיישני תנועה (ג'יירוסקופ) ומשטח התומך במחוות מגע. בנוסף, אפל שילבה גם כלי פיתוח חדשים למפתחים על מנת שאלו יוכלו לבנות אפליקציות שיתאימו למסך הגדול, והציגה לשם כך חנות אפליקציות ייעודית.

מזרים המדיה מריץ את שבב ה-A8 וכולל קישוריות WiFi בתקן 802.11ac וכן קישוריות בלוטות' בתקן 4.0. כמו כן, הוא כולל חיבור HDMI וחיבור קווי לרשת ביתית.