אפל (Apple) הכריזה במסגרת כנס אבטחת המידע Black Hat שנערך לאחרונה בלאס-וגאס על תכנית תגמול חדשה להאקרים וצוותים שיחשפו פרצות אבטחה במוצרים מתוצרתה. התכנית החדשה, שצפויה להכנס לתוקף מאוחר יותר השנה, כוללת תנאים ששופרו באופן דרמטי בניסיון לעודד חוקרים רבים יותר לדווח לחברה על פרצות בטרם אלו מתגלות על ידי גורמים עוינים.

קודם כל, בעוד שעד כה נדרשו חוקרי אבטחה המעוניינים להשתתף בתכנית להגיש את מועמדותם לאפל ולקבל אישור מראש, כעת התכנית תעבור להיות פתוחה לכל המעוניין. בעבר התכנית התמקדה אך ורק בגילוי פרצות אבטחה במערכת ההפעלה iOS, אולם כעת אפל מרחיבה אותה גם לשאר מערכות ההפעלה שלה: watchOS יחד עם tvOS ו-macOS.

היא גם שיפרה את סכומי התגמול. בעוד שבעבר המענק הגדול ביותר אותו הייתה מוכנה אפל לשלם עמד על סכום של 200,000 דולרים, כעת היא תהיה מוכנה אפל לשלם לא פחות ממיליון דולרים לאדם או צוות שיחשפו דרך לפרוץ למכשיר iPhone ולהשתלט עליו ללא כל פעולה מצד המשתמש.

על סכום זה, ככל הנראה הגבוה ביותר שחברה כלשהי בעמק הסיליקון מוכנה לשלם בעבור חשיפת פרצות אבטחה במוצריה, מציעה אפל בונוס נוסף של 50% על פרצות אבטחה המתגלות בגרסאות בטא שטרם הופצו לקהל הרחב. בהחלט ייתכן כי נדיבות זו נובעת ממספר מקרים בחודשים האחרונים בהם נאלצה אפל לחסום פרצות אבטחה שנתגלו באופן מביך על ידי מתחרותיה.