קבוצת מתלוננים החליטה לתבוע את אפל על כך שהחברה מפרסמת לכאורה, באופן שקרי, על היתרונות של גרסה 9 כמו שיפורים בביצועים, אולם בפועל העדכון של מכשירי iPhone 4s לגרסה החדשה מאט את ביצועי המכשיר והופך את חווית השימוש לבעייתית.
לדברי הקבוצה, שמונה כ-100 איש, הדבר דוחף את המשתמשים להוציא מאות דולרים על מכשיר חדש, לרווחתה של החברה שכן השדרוג לגרסה 9, הביא להאטה משמעותית בביצועים של אפליקציות מובנות וכן אפליקציות צד ג’, תגובה איטית יותר של ממשק המולטי טאץ’ וכן קפיאות וקריסות של מערכת ההפעלה. התובעים מתלוננים על כך שאפל רק מציינת את היתרונות של הגרסה החדשה, אולם לא מזהירה את המשתמשים של מכשירי אייפון ישנים יותר שיכולים לשדרג לגרסה החדשה.

בשנים האחרונות אפל האריכה את אורך החיים של מכשירי ה-iPhone 4s וכן של מכשירי iPad 2 ו-iPad Mini הראשון, בכך שהחברה עדכנה לגרסה 8 ולאחרונה לגרסה 9, ובכך לאפשר את השימוש של המכשיר עם גרסה חדשה ועדכנית של מערכת ההפעלה לתקופה ארוכה. למעשה, תמיכה למכשירי iPhone 4s יצב מצב בו חיי המכשיר הגיעו לכדי 5 שנים, הנחשב לשיא בתעשיית הסמארטפונים בה יצרניות המכשירים מאפשרות תמיכה של שנים ספורות בלבד למכשירי הסמארטפון שהן מפתחות.

אולם למרות טענות התובעים, אפל כנראה יכלה פשוט יכולה לחסוך לעצמה את הטרחה ולהחליט על תמיכה מצומצמת יותר לאחור – דבר שללא כל ספק היה מביא לתביעות אחרות, בהן המתלוננים היו טוענים כי אין סיבה שהמכשירים שלהם לא יוכלו לקבל את הגרסה החדשה של iOS, וכי אפל פועלת מתוך מטרה לדחוף את המשתמשים לרכוש מכשירים חדשים.

קרא עוד:  אפל תשלם עד מיליון דולרים לחוקרים שיחשפו פרצות במוצריה

אז מי צודק?

כתב: נתי שוחט ופורסם לראשונה באתר iPhones