כשלוש שנים מאז שאפל (Apple) נכנסה לתחום האוזניות נטולות החוטים (TWS) היא הצליחה לכבוש את פסגת השוק עם מכירות של יותר מ-60 מיליון אוזניות שנמכרו עד כה. עתה נראה כי הביקוש רק הולך וגדל לאחר השקת ה-AirPods Pro.

לפי הדיווח של סוכנות הידיעות היפנית ניקיי (Nikkei), החברה במגעים עם חברת לוקסשייר (Luxshare-ICT) האחראית על ייצור האביזרים של החברה בסין, ובין היתר לאוזניות ה-AirPods, להכפלת כמות הייצור לשני מיליון יחידות בחודש. מלבד זאת, אפל גם מחפשת יצרנית נוספת ולפי הדיווחים מדובר בגורטק (Goertek), אשר תהיה אחראית על ייצור אוזניות ה-AirPods הזולות יותר בוויאטנם.

לפי הערכות, חטיבת המוצרים הלבישים באפל – כולל השעון Apple Watch – תגדל במהלך השנתיים הקרובות בעוד כ-50% וכי החברה מעוניינת להכין את הקרקע כדי לעמוד בדרישות הלקוחות. כבר היום AirPods Pro יוצרות בשני מפעלים בסין, ואם העסקה עם גורטק תצא לפועל זה יהיה כבר המפעל השלישי בו משתמשת אפל לייצור אביזרים בלבד.

בתוך כך ייתכן כי אפל תאלץ להעלות את מחירי מוצריה, זאת לאחר שהנשיא טראמפ הודיע על מס ייבוא חדש למוצרים המגיעים מסין. טרם ברור בכמה יעלו האביזרים, כמו גם מכשירי ה-iPhone המיוצרים שם, אולם הצו עדיין לא נכנס לתוקף ובאפל מקווים שיבוטל עוד לפני כן.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.