משקפי המציאות המדומה של לנובו

ה-iPhone הבא יוכל להציג למשתמש מידע גם בלי שיצטרך לשלוף אותו מהכיס בזכות משקפי המציאות הרבודה עליהם עובדת אפל (Apple) כבר זמן רב. כך מעריך מינג-צ'י קואו, אנליסט בחברת KGI Securities הטייוואנית המתמחה באפל, לפי דיווח באתר 9to5Mac.

לדברי קואו, משקפי המציאות הרבודה של אפל ייכנסו לייצור המוני בין הרבעון האחרון של 2019 לאמצע 020, ויושקו במהלך השנה הבאה. הוא לא פירט את תכונותיהם, אך ציין כי הם לא יעבדו עצמאית, אלא יסתמכו על חיבור ל-iPhone שישמש כמעבד הראשי שלהם. הם ישמשו לו כמסך שמאפשר הצגת מידע באופן שאינו מפריע לראות גם את הסביבה.

אם קואו צודק – ועד כה כל תחזיותיו לגבי מוצרי אפל התגשמו, החל מהשקת iPhone 4 הלבן ועד פרטים על 5s ועל הדור השני של Apple Watch – המשקפיים של אפל יהיו הרבה פחות מתוחכמים מהמתחרים העיקריים, הלוא הם משקפי ה-Hololens של מיקרוסופט. הדור השני של אלו הוצג לאחרונה בתערוכת המובייל בברצלונה, והם מתבססים על יחידת עיבוד עצמאית ואינם דורשים חיבור למכשיר כלשהו. מצד שני, הם מסורבלים יחסית, בעוד משקפיים כמו אלה של אפל צפויים להיות קלים ונוחים יותר.

אפל כבר שילבה תמיכה ביישומי מציאות רבודה בשתי הגרסאות האחרונות של iOS, בדמות ערכת הפיתוח ARKit, אך רוב האפליקציות מסוג זה על מסך הטלפון הן לא יותר מגימיק. משקפיים, שמאפשרים לראות את המידע הווירטואלי על גבי העולם האמתי בלי להחזיק מכשיר קטן מול הפנים, צפויים לקחת את התעשייה הזו צעד גדול מאוד קדימה.