לא אחד אם כי שלושה: לאחר שהשיקה שני מכשירי אייפון בשנתיים האחרונות, נראה כי החברה מקופרטינו צפוייה לעלות את הרף השנה ולהשיק שלושה מכשירי אייפון חדשים בעת ובעונה אחת.

בקרוב יהיה לו יורש? iPhone 5C

על-פי הדיווחים האחרונים, שלושת מכשירי האייפון החדשים יושקו בתום הרבעון השני של השנה הנוכחית כששניים מהם יהוו סדרת המשך למכשירי ה-iPhone 6 וה- iPhone 6 Plus שהוצגו בספטמבר אשתקד, אלו צפויים להיקרא iPhone 6s ו-iPhone 6s Plus ויכללו אותו גודל מסך שעומדים על 4.7 אינץ' לדגם הרגיל ו-5.5 אינץ' לדגם הפלוס. הדגם השלישי שייצטרף לסדרה יהיה אלטרנטיבה בגודל מסך של 4 אינץ', יענה לשם iPhone 6c ויהווה מכשיר ביניים המיועד למשתמשים שהגדלת המסך פגעה ביכולתם לתפעל את המכשיר ביד אחת.

הדיווחים גם שופכים מעט אור על פאנל התצוגה הצפויים במכשירי ה-iPhone 6s Plus ו-6c החדשים, ומרמזים כי אלה יכללו מסך של היצרניות Sharp, LG Display ו-Japan Display, ואילו במכשיר ה-iPhone 6S עולים רק שמותיהן של LG Display ו-Japan Display כיצרניות המסך. כידוע, היצרנית Japan Display מייצרת מסכים ברזולוציית 2K ומעלה. כל אותם המכשירים צפויים לכלול גם את הזכוכית המחוסמת Gorila Glass למניעת שריטות ושברים.

בנוסף צפויים המכשירים החדשים לכלול גם את חיישן ה-NFC שנוסף לראשונה בדגמים האחרונים ובשעון ה-Apple Watch שצפוי להתחיל להימכר בעוד כשבוע וחצי. גם על חיישן טביעת האצבע לא תוותר החברה ותצייד את שלושת המכשירים באותו חיישן.

מהלך שכזה, באם אכן ייקרה, וודאי עשוי שלא להפתיע רבים. בעוד כחצי שנה ימלאו שנתיים להשקתו של מכשיר ה-iPhone 5c, כך שהגיוני כי החברה תרצה להציג את דור ההמשך למכשיר שאמנם לא זכה להצלחה מסחררת, אך עדיין ממשיך להימכר אם כי בקצב דליל. בנוסף, לצד הביקורות החיוביות שקיבלה לאחר הגדלת המסכים בדגמים החדשים התלוננו לא מעט משתמשים שהמסכים "גדולים מדי" כאמור, ופוגעים ביכולתם לתפעל את המכשיר ביד אחת. לא יהיה מפתיע אולם אם אפל תציב גם למשתמשים הנ"ל אלטרנטיבה ראויה בדמות מכשיר שאינו נופל ממכשירי הדגל האחרים שלה.