אפל (Apple) שחררה גרסת בטא שנייה למערכת ההפעלה החדשה שלה, iOS 11 שהוכרזה בתחילת החודש באירוע המפתחים השנתי, WWDC 2017, אשר צפויה להגיע לכלל המשתמשים בסתיו הקרוב. מפתחים שהתקינו את הגרסה מדווחים על מספר שינויים.

השינוי הראשון הוא תוספת חדשה, "נא לא להפריע בזמן נהיגה", אותו הציגה החברה במהלך כנס ה-WWDC. בתפריט ההגדרות נוספה תווית מתאימה, אשר באמצעותה מזהה מכשיר האייפון מתי המשתמש נמצא בזמן נסיעה ומבטל את רוב ההתראות כדי לא להסיח את דעתו של הנהג. אם המכשיר מחובר לדיבורית בלוטות' ינותבו שיחות הטלפון אליה. ניתן להגדיר את האפשרות ידנית או לתת למכשיר להגדיר אותה אוטומטית.

בנוסף מדווחים המשתמשים כי כעת ניתן להעתיק טקסט ישירות משורת ההתראות המתקבלות במכשיר, לבטל קישוריות בלוטות' ספציפית באמצעות הלחצן במרכז הבקרה (במקום לכבות אותה לחלוטין), לאפשר אופציות ניסיוניות בדפדפן ספארי (כמו למשל Link Preload, Constant Properties, Viewport Fit, WebGPU ועוד).

במכשירי האייפד ניתן כעת לבטל את הצגת האפליקציות שנעשו בהן שימוש לאחרונה בפס העגינה התחתון, כך שהאפליקציות שיופיעו שם הן רק אלו שהוסיף המשתמש בעצמו. כמו כן נוספה אפשרות לשמור מסמכים, תמונות ושאר קבצים ישירות בתוך מנהל הקבצים החדש של iOS 11.

 גרסת הבטא השנייה זמינה להורדה למפתחים כבר כעת.