אפל (Apple) משחררת הערב את העדכון הרביעי של מערכת ההפעלה iOS 9 הקופץ לגרסה 9.2 הכולל בעיקר תיקוני באגים שהתגלו בגרסאות קודמות, אך בנוסף גם תמיכה בממשק עברי מלא בשעון ה-Apple Watch.

העדכון החדש, שמשקלו נאמד בכ-230 מגה-בייט אך עשוי להשתנות במעט בהתאם לדגם המכשיר ולגרסה בה נמצא המשתמש, אינו מכיל אמנם שינויים ויזואליים מרחיקי לכת, אך כן מוסיף מספר אפשרויות מעניינות וכן את שפת הערבית לעוזרת הווירטואלית סירי (Siri). בעדכון הנוכחי נוספה בין היתר אפשרות לדפדפנים פנימיים שפועלים מתוך האפליקציה לעבוד עם הרחבות מאפליקציות צד שלישי – אפשרות שהייתה שמורה עד עתה לדפדפן הספארי בלבד. כמו כן, נוספה אפשרות לייבא למכשיר האייפון תמונות ומדיה ממקור חיצוני (מצלמה ועוד) באמצעת חיבור ה-Lightning ומתאם ללא תלות במחשב – בדומה לאפשרות הקיימת באייפד פרו החדש שדרש מתאם לכרטיס זיכרון סטנדרטי.

בנוסף, כאמור, תוקנו בין היתר בעיות שהתגלו בגרסאות קודמות. כך לדוגמה, שופר מנגנון שמירת הסיסמאות המאפשר סנכרון בין כל המכשירים המקושרים לאותו החשבון, אפשרות המוכרת בשם iCloud Keychain, כמו גם שיפורים בהזרמת האודיו דרך טכנולוגיית ה-AirPlay. שיפורים נוספים קשורים בין היתר בשיחות על גבי הרשת האלחוטית למנויי המפעילה AT&T בארה"ב.

עברית בשעון ועוד

אך לא רק מכשיריה הניידים של החברה זכו לעדכון הערב: לעדכון המשמעותי ביותר דווקא זוכה שעון ה-Apple Watch שמוסיף לראשונה תמיכה בשפה העברית בממשק מערכת ההפעלה, ולא רק בהכתבה קולית כפי שהיה עד עתה. עם הוספת התמיכה בממשק עברי, הופך השעון ליותר רלבנטי עבור הקהל הישראלי שנמענו עד עתה לרוכשו בין היתר מהסיבה שצוינה. בנוסף, ייתכן ואפל מכשירה את הקרקע לקהל הישראלי לקראת השקתו של השעון באופן רשמי בארץ – כשכל ההערכות גוברות שזה צפוי להגיע עם תחילת הרבעון הראשון של 2016

קרא עוד:  וואווי צפויה לקבל הארכה של 90 יום נוספים

במקביל שיחררה אפל עדכון גרסה גם למזרים המדיה החדש (9.1) שתומך לראשונה בשרות האפל מיוזיק כמו גם למערכת ההפעלה השולחנית של החברה OS X 10.11.2 שזכה לכמות נכבדת של תיקוני באגים.

כבכל עדכון, ניתן לעדכן את כל המכשירים דרך מנגנון העדכונים מהאוויר או לחילופין דרך תוכנת הדגל של החברה – iTunes.