פרצות האבטחה לא מדלגות גם על המערכת הסגורה של אפל (Apple). לאור דיווחים לאחרונה על כך שאפליקציות חשודות מצאו את דרכן לחנות האפליקציות של אפל, Apple Store, הסירה החברה במהלך סוף השבוע האחרון לא פחות מ-256 אפליקציות שפותחו באמצעות מערכת הכלים Youmi advertising SDK אשר מקורה בסין.

האפליקציות נחשדו בכך שאספו מידע על המשתמש שהתקין אותן, ובין היתר את המספרים הסידוריים של מכשירי ה-iPhone וה-iPad, רשימה של רכיבי חומרה, כתובות דוא"ל של המשתמשים שנרשמו ל-Apple ID ואת רשימת האפליקציות האחרות שמותקנות במכשיר.

בין היתר, אגב, הוסרה האפליקציה הרשמית של מקדונלד'ס בסין משום שפותחה באמצעות הקוד הנגוע. גורמים טוענים כי ייתכן ומפתחים שהשתמשו בקוד כלל לא היו מודעים לפרצות האבטחה שבו, ולכן כדאי להם לבדוק את האפליקציה שלהם באמצעות כלי ה-Searchlight שנמצא ב-SourceDNA.

אפל שחררה הצהרה רשמית בה הודיעה כי אפליקציות שתוכנתו באמצעות הקוד של Youmi SDK יידחו מעתה באופן אוטומטי מהחנות, וכי מדובר בהפרה של הנחיות הבטיחות והפרטיות של החברה. בנוסף הצהירה כי היא עובדת עם מפתחי האפליקציות שהוסרו כדי לתקן ולהשיב אותן מחדש לחנות.