בדיווח של בלומברג נאמר כי בכנס המפתחים הקרוב של אפל (Apple), שעומד להתחיל ביום שני, תכריז החברה כי לאחר כמעט 20 שנים מגיעה תוכנת iTunes לסוף דרכה. במקומה, תציע אפל שלוש תוכנות נפרדות למחשבי המק: תוכנה המוקדשת לשירות המוזיקה שלה (Apple Music), תוכנה לניגון פודקאסטים, ותוכנה לצפייה בסרטים ובסדרות טלוויזיה (Apple TV). תוכנת המוזיקה תהיה גם זו שתשמש לצורך סנכרון וגיבוי מכשירי אייפון ואייפד למחשב, עבור מעט המשתמשים שעדיין עושים שימוש בתכונה זו ואינם מגבים את המכשיר ישירות לענן.

עוד לפי בלומברג, תחשוף אפל גרסה חדשה של מערכת ההפעלה watchOS המיועדת לשעוני ה-Apple Watch. זו תכלול לראשונה חנות אפליקציות עצמאית, כך שניתן יהיה להוריד אפליקציות ישירות לשעון, ללא תלות ב-iPhone. כמו כן, תכלול גרסה זו אפליקציות חדשות, כמו מחשבון ואפשרות להקלטת תזכורות קוליות, כמו גם תכונות תקשורת חדשות.

כפי שדווח בעבר, תציג אפל במסגרת הכנס גם שדרוג משמעותי למערכת ההפעלה iOS עבור מכשירי ה-iPad, עם עיצוב חדש למסך הבית ותמיכה בהצגת מספר גדול יותר של אפליקציות זו לצד זו. אפל צפויה גם להשיק כלים חדשים למפתחים לצורך פיתוח אפליקציות שיפעלו הן במכשירי iOS והן במחשבים מבוססי macOS, וייתכן גם שתעניק הצצה ראשונה למחשב ה-Mac Pro החדש, תחנת העבודה המקצועית (והיקרה) ביותר של אפל, שלא זכתה לעדכון כלשהו כבר חמש שנים.