אפל (Apple) שחררה אמש לכלל המשתמשים את הגרסה הסופית של 9.3.3, זאת לאחר כמעט חודשיים של שלבי בטא לגרסה זו הנחשבת לעדכון תחזוקתי קטן המביא בעיקר שיפורי אבטחה, תיקוני באגים ושיפורים ליציבות של מערכת ההפעלה הנייד.

לצידה של 9.3.3 אפל שחררה גם את WatchOS 2.2.2 למשתמשי השעון שכוללת אף היא שיפורי אבטחה ותיקוני באגים שונים. לצד עדכונים אלו אפל גם שחררה את עדכון 9.2.2 tvOS וכן את 10.11.6 של 'אל-קפיטן' עבור מערכת ההפעלה OS X – שעדיין מכונה כך טרם השקתה של 'סיירה' שתשנה את שמה של מערכת ההפעלה שולחנית ל- macOS.

בשורה התחתונה עדכונים אלו הם עדכוני תחזוקה, אבטחה ויציבות המומלצים לכלל המשתמשים, אולי למעט אלו שעדיין פורצים את מכשירי האייפון והאייפד שלהם. יתכן מאוד שמדובר בסט העדכונים האחרון שנראה עבור גרסאות אלו, כשבעוד כחודשיים אפל צפויה להשיק באופן סופי את גרסה 10 של iOS, את watchOS 3, את macOS סיירה ועדכון משמעותי וגדול ל- tvOS.

iOS 10 בבטא שלישית

אפל שחררה בנוסף גם את iOS 10 בבטא השלישית. כמו הבטא השנייה, גם גרסה זו מביאה בעיקר שיפורים ותיקונים לגרסה החדשה ונראה כי לא לא צפויים להיות שינויים משמעותיים וגדולים עד לשחרור הסופי לקראת חודש ספטמבר.

כך בין השינויים אפשר למצוא:

  • באפל מיוזיק אפל החזירה את השימוש בשם "מוזיקה שהורדה" (Downloaded Music), במקום "הורדות" (Downloads) – שוב – כשכעת ניתן להסיר את מקטע זה (דרך עריכה).
  • צליל המקשים של המקלדת שהוצג בבטא הראשונה – והוסר בבטא השניה – הוחזר וכנראה הוא כאן להשאר.
  • כעת ניתן בהרשאת המשתמש לשלוח לאפל מידע לגבי פעילות הספורט (Activity) – למשתמשי השעון.
  • תפריט ההגדרות של סירי קיבל תת תפריט חדש בשם "App Support" לניהול האפליקציות שעושות שימוש בסירי, דבר שהוא אחד הפיצ'רים שסירי קיבלה בגרסה 10.
  • הנחת האצבע על חיישן Touch ID בתפריט הגדרות הנגישות עובד וכעת פשוט על ידי הנחת האצבע על החיישן המכשיר יפתח מנעילה, במקום הצורך ללחוץ על לחצן הבית.
  • באג המענה להודעות ממסך נעילה נעול תוקן.
  • ישנו משוב הפטי עדין בעת נעילת המכשיר באופן ייזום (לא נעילה אוטומטית).

כפי שניתן לראות מדובר בשינויים קטנים שנועדו לשפר את מערכת ההפעלה ולא בשינויים מרחיקי לכת. באופן דומה גם הבטא החדשה של tvOS והבטא השלישית של watchOS 3 מביאות תיקוני באגים שונים ושיפורים ביציבות של הבטאות. באופן מעניין אפל לא שחררה את הבטא השלישית של macOS 'סיירה', כשיתכן מאוד שהעדכון ישוחרר בימים הקרובים ואולי כחלק מהבטא הפומבית השנייה אותה אפל תשחרר.

כתב: נתי שוחט ופורסם לראשונה באתר iPhones