אפל (Apple) מתכננת להפסיק לרכוש מודמים מחברות חיצוניות לטובת מודמים שתייצר בעצמה, כך דיווחה סוכנות הידיעות רויטרס בסוף השבוע.

שני מקורות המקורבים לחברה סיפרו לסוכנות הידיעות כי בחודש שעבר הועברה האחריות על תחום המודמים לסגן נשיא אפל הישראלי ג'וני סרוג'י, הממונה על חטיבת השבבים בחברה. זאת בניגוד למצב בשנים האחרונות, בהן האחראי על המודמים היה בכיר אחר, שממונה על קשרי אפל עם ספקיות רכיבים חיצוניות למכשיריה.

משמעות השינוי הארגוני הזה, שלא נכלל בדו"חות החברה, היא כי אפל מאסה במודמים של אינטל (Intel), בהם השתמשה בשלוש השנים האחרונות לאחר שיחסיה עם קואלקום (Qualcomm), יצרנית המודמים המובילה למכשירי סלולר, עלו על שרטון. האחרונה אף תבעה את אפל בטענה כי בשל הפיגור בו אינטל נמצאת לכאורה בתחום, אפל מסרה לה מידע סודי על טכנולוגיית המודמים של המתחרה.

לפי הערכות, עלויות המהלך יהיו מאות מיליוני דולרים, אך לבסוף הם צפויים לחסוך לאפל כסף ולשפר את האייפון. כיום משלמת אפל בין 15 ל-20 דולר למודם המשולב בכל מכשיר, ובסך הכל יותר מ-3 מיליארד דולר בשנה. בנוסף לחיסכון כספי, שילוב של המודם בשבבי סדרת ה-A של אפל יחסוך מקום במכשיר ויאפשר לה לשלוט טוב יותר על מבנה הרכיבים.