אפל (Apple) ידועה במדיניות הנוקשה שלה ו"הגן הסגור" של מערכת iOS לניידים, אבל כל זה הולך להשתנות: לפי דיווח חדש של בלומברג, החברה שוקלת לאפשר למשתמשים לבחור אפליקציות צד ג' כברירת מחדל במקום אלה מתוצרתה.

משמעות הדבר הוא כי משתמשים יוכלו להחליף את דפדפן Safari, יישום המפות או הדואר האלקטרוני – בכל אפליקציה אחרת שתפעל כברירת מחדל במקומן. כיום אפל מציבה הגבלות חסרות תקדים בתחום וכי המשתמש נאלץ לעבוד עם אפליקציות של החברה. למרות שחלק מהאפליקציות ב-iOS כבר מאפשרות בחירת אפליקציה ברירת מחדל, השינוי המדובר יתרחש מתוך מערכת ההפעלה וזה יקרה על פי הדיווח כבר בגרסת iOS 14 שתושק השנה.

אמנם זה נשמע דבר פעוט, אך מדובר בשינוי גדול מאוד אשר יכול להשפיע על התחרות מול שירותים אחרים שאפל מציעה הנחשבים עבורה כמקורות הכנסה. כך אם יבקש המשתמש מהמסייעת סירי (Siri) לנגן שיר מסוים ב-HomePod, הוא יתנגן באמצעות Apple Music כברירת מחדל, ואילו אחרי השינוי אפליקציות כמו ספוטיפיי (Spotify), פנדורה (Pandora) ואחרות יוכלו להוות תחליף ולנגן את המוזיקה הרצויה.

העיתוי לא מקרי: האיחוד האירופי מתכוון לחקור את החברה בגין מגבלות על רכישות המתבצעות בתוך אפליקציות, שמתוכן היא גובה 30% עמלה. משתמשי iPhone חייבים להוריד אפליקציות רק מחנות ה-App Store הרשמית, כך שלמפתחים אין כל אלטרנטיבה והם מחויבים לשלם לאפל.

החברה טרם הגיבה לדברים ומעניין אם היא אכן מתכוונת לאמץ אסטרטגיה חדשה ולשחרר במעט את המגבלות.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.