בזמן שרוב עיני המעריצים נשואות לאירוע הגדול הקרוב של חברת אפל (Apple), בו ככל הנראה תכריז על מכשירי ה-iPhone החדשים, מסתמן כי החדשות המעניינות באמת מחכות לאירוע של החברה באוקטובר בו בדרך כלל מציגה את מוצרי ה-iPad החדשים שלה. לפי השמועות, היא מתכננת שינוי רציני.

דו"ח חדש טוען שפאל תשיק באירוע את הטאבלט בגודל החדש שלה, ה-iPad Pro, שדיווחים עליו כבר מתגלגלים מזה זמן רב. החברה, לפי הדיווחים, תתחיל בייצור שלו בספטמבר הקרוב, וגורמים טוענים כי בניגוד למכשירי ה-iPhone החדשים מהם הזמינה החברה לא פחות מ-90 מליון יחידות, כמות היחידות הזמינה הראשונית של ה-iPad המוגדל תהיה מדודה ומבוקרת בשל הירידה במכירות של שוק הטאבלטים.

במקביל אי אפשר להתעלם מדממת האלחוט בנוגע לדור הבא של ה-iPad Air, מספר 3. הדו"ח טוען כי הסיבה לכך היא שהחברה כלל לא תשיק אותו השנה, וזאת כדי להתמקד בייצור ובשיווק של ה-iPod Pro וה-iPad Mini 4, והוא יידחה לשנת 2016.

ה-iPad Mini 4, שיציע לא מעט שיפורים ושינויי עיצוב לעומת הדור הקודם, יהיה ככל הנראה האחרון בסדרת ה-Mini. לאור הצלחת מכשירי ה-iPhone עם המסכים הגדולים והשקת ה-iPad המוגדל, אפל ככל הנראה תוותר על גודל המסך של 7.9 אינץ' ותישאר עם 12.9 אינץ' עבור ה-Pro ו-9.7 אינץ' עבור מכשירי ה-iPad הסטנדרטיים. זו לא הפעם הראשונה בה נשמעים דיווחים על סופו של ה-iPad Mini.