אפל (Apple) הוציאה אזהרה חריגה למשקיעים בגין מגפת הקורונה המתחוללת בסין, שם ממוקמים רוב מפעליה השונים. בחברה צופים כי היא לא היא לא תצליח לעמוד בדרשות האספקה למוצריה, וייתכן שתגיע עד הפסקה זמנית בייצור, כשהיא מתכוננת להאטה במכירות בכול העולם.

"כל החנויות שלנו בסין ורבות מחנויות השותפים שלנו במדינה נסגרו", אמרה אפל בהצרה. "בנוסף, חנויות הפתוחות פועלות פחות שעות ובתעבורת לקוחות נמוכה מאוד. אנו פותחים בהדרגה את החנויות הקמעונאיות ונמשיך לעשות זאת בצורה יציבה ובטוחה ככל שאפשר."

באפל אומרים כי הפגיעה העיקרית תהיה במכירות של ה-iPhone וכתוצאה מכך היא צופה לפגיעה גדולה בהכנסות החברה ברבעונים הקרובים ובפרט בדוח ההכנסות של הרבעון הנוכחי. עוד נאמר כי אמנם חלק מהמפעלים חזרו לעובדה, אבל באופן חלקי בלבד והכמויות לא יעמדו בדרישות כפי שהיה טרום הוירוס.

ייתכן כי בשל המצב, אפל תדחה את השקת ה-iPhone SE המוזל שלה שהיה אמור להגיע בחודש הבא עם תג מחיר נמוך משמעותית כמו גם דגם חדש לטאבלט ה-iPad Pro שלה. הערכות לעת עתה, כי אפל תאלץ לקזז כמחצית ממספר המכשירים שנהגה למכור בתקופת הזמן הקרובה.

התמונה באדיבות depositphotos

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.