הנה ידיעה שהייתה נראית כנראה מופרכת לחלוטין לפני עשור: אפל (Apple) ומיקרוסופט (Microsoft) עבדו במהלך החודשים האחרונים בשיתוף פעולה צמוד, על מנת להגיש למשתמשי מערכת ההפעלה חלונות 10 (Windows 10), גרסה מחודשת ליישום הסנכרון קבצים בשירות iCloud.

עצם הגישה לקבצים אינה החידוש – שירות iCloud זמין למשתמשי חלונות מאז יום השקתו. אלא שהיישום החדש מבוסס על אותה הטכנולוגיה ששימשה את מיקרוסופט בעת פיתוח שירות הענן שלה, OneDrive. זו מאפשרת הצגה של כל הקבצים המאוחסנים בכונן, מבלי להוריד אותם בפועל למחשב ולתפוס מקום יקר בכונן הקשיח. במקום זאת, הקבצים מסונכרנים ומועתקים למחשב רק ברגע שבו המשתמש ניגש אליהם בפועל.

בנוסף, יישום iCloud החדש נהנה משילוב אינטגרלי ומהיר יותר בתפריטי מערכת ההפעלה, ומציגה תיקיות נפרדות עבור קבצים מתוכנות שונות, כמו גם תמונות השמורות בענן של אפל, קבצים שנתקבלו לשירות הדואר האלקטרוני של החברה, אנשי קשר מ-iPhone ואפילו סימניות השמורות בדפדפן ספארי (Safari). כל אלו אמורים להפוך את השימוש במחשבי חלונות 10 למהיר וקל הרבה יותר עבור משתמשי iOS.

היישום החדש זמין להורדה מחנות האפליקציות של מערכת ההפעלה (Microsoft Store), ללא תשלום כמובן. שירות הענן של אפל מספק למשתמשים 5 גיגה-בייט לאחסון ללא תשלום, וחבילות שונות לרכישה מעבר לכך.