אחרי שכולם היו בטוחים שאפל תנטוש את מכשיר ה-iPod Touch בשל ההשתלטות המסחררת של הטלפונים החכמים על חיינו, החברה הוכיחה שיש לה תכניות אחרות והציגה את הדור החמישי של מכשיר ה-iPod Touch לצד מכשיר ה-iPhone 5 בספטמבר 2012, שכולל הרבה תכונות מאחיו בעל היכולות הטלפוניות.

אחד הדברים המתבקשים בהכרזה על הדור החדש של מכשירי ה-iPod Touch היא העובדה שהחברה החליטה לנטוש את הדגם בעל הזיכרון הפנימי של 16GB ולהציע למכירה את דגמי ה-32GB64GB בלבד. עבור אלו שרוצים את מכשיר ה-iPod Touch מהדור החמישי אך לא מעוניינים לשלם על גרסאת ה-32GB, הפתרון הגיע מאוחר יותר. כמה חודשים אחרי ההכרזה, הציגה אפל דגם מוזל למכשיר ה-iPod Touch מהדור החמישי, שכולל זכרון של 16GB, הגיע בצבע אפור בלבד ולא כלל מצלמה אחורית.

כעת, עושה החברה סדר בבלאגן כאשר היא מציגה את דגם ה-16GB בכל הצבעים של הדגמים הקודמים, וכולל מצלמה, מה שאומר שהוא זהה לדגמים בעלי נפח הזיכרון הגדול יותר. אפל גם מורידה את מחיר המכשיר ל-$199 (לגרסת ה-16GB), כאשר גם המחירים של דגמי ה-64GB32GB הוזלו ל-$249$299 בהתאמה.

הדור החמישי של מכשירי ה-iPod Touch הוצג יחד עם ליין האייפודים המחודש ולצד ה-iPhone 5. למכשיר מעבד A5 של אפל עצמה, מצלמת 5 מגה פיקסל (iSight), ומסך מסוג Retina בגודל 4 אינץ'.

עדכון: Apple כרגע מציעה למכירה גם את דגם ה-16GB הראשוני שהוצע, הדגם ללא המצלמה ובצבע אפור בלבד, במחיר של 149$.