אפל (Apple) הכריזה בחודש שעבר על שלושה מכשירים: זוג מכשירי ה-iPhone 8 ו-iPhone X. בעוד שהשניים הראשונים כבר זמינים למכירה בעולם וגם בישראל, האחרון עדיין לא הושק אבל כבר אפשר לגלות את מחירו בישראל: החל מ-4,999 שקל.

את המכירה המוקדמת ל-iPhone X אפל מתכננת להתחיל ב-27 באוקטובר ואת ההשקה בחנויות ב-3 בנובמבר. אצלנו בישראל הוא צפוי להגיע במהלך החודש הבא או מעט מאוחר יותר והראשונה לפרסם את מחירו היא רשת iShare שהחלה לקבל הזמנות מוקדמות, במחיר שכאמור מתחיל בסכום לא זול וקופץ עד לכדי 5,599 שקל לגרסת ה-256 ג'יגה-בייט. לשם השוואה, המחיר בארה"ב הוא 999 דולר ו-1,149 דולר בהתאמה.

עדכון: היכן תרכשו את iPhone X הכי בזול?

אבל נראה כי הבעיה המרכזית של iPhone X היא לא רק מחירו הגבוה, אלא מספר היחידות המוגבל למדי שיהיו זמינות לרכישה. לפי דיווח של DigitTimes, מספר היחידות הזמינים במחסנים של אפל הוא כ-50,000 יחידות בלבד. הסיבה היא בשל בעיה שהתגלתה בחיישן ה-TrueDepth המשמש את זיהוי הפנים ב-FaceID. עם זאת בשל העובדה כי בעיה זו נפתרה, הגבירה חברת Foxconn את הייצור והיא עובדת מסביב לשעון כדי לעמוד באספקה.

הערכות עדכניות טוענות כי לאפל יהיו זמינים לכל היותר כחצי מיליון עד מיליון יחידות זמינות לסבב המכירה הראשון, זאת במידה והכל יעבור כשורה. לא מדובר במספרים שיכולים לענות לביקוש הרב, כך שככל הנראה הרוכשים שמשתוקקים לשים את ידיהם על המכשיר – יאלצו להמתין לפחות עד דצמבר אם לא יצליחו להיכנס לסבב.

קרא עוד:  מצב צילום לילה ייעודי יגיע למכשירי ה-Galaxy S10 בעדכון קרוב

כזכור, iPhone X מציג לראשונה מאפל, מסך מקצה לקצה בגודל 5.8 אינץ'. המסך מסוג AMOLED מכסה את כל החלק הקדמי ובשל כך את מנגנון טביעת האצבע הסירה החברה לטובת טכנולוגיה חדשה שנקראת "Face ID", שעושה שימוש בשלל חיישנים ובמצלמת עומק הסורקת את פני המשתמש. הוא מגיע עם זוג מצלמות אחת מתחת לשניה באיכות של 12 מגה פיקסל עם מייצב תמונה אופטי.

עדכון: המחיר הרשמי הוא 4,740 שקלים

Apple iPhone X

iPhone X הוא האייפון העשירי אשר חורג מהעיצוב המוכר של החברה ומציג מסך 5.8 אינץ' מקצה לקצה בשם Super Retina. עוד למכשיר שבב שישה ליבות Apple A11 Bionic וזיכרון עבודה של 3 ג'יגה-בייט. בגבו מערך צילום כפול עם זוג חיישנים באבחנת 12 מגה-פיקסל ובקדמתו 7 מגה-פיקסל. iPhone X תומך בהטענה אלחוטית והוא מגיע עם מערכת ההפעלה iOS 11

למפרט המלא | Spex.co.il - השוואות מכשירים בקליק

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.