אפל (Apple) מאשרת הערב כי היא תקיים אירוע לעיתונאים ב-9 לספטמבר בסן-פרנסיסקו. האירוע ייערך בשעה 10 בבוקר שעון מקומי (20:00 שעון ישראל) ובו היא צפוייה לחשוף את דור מכשירי האייפון הבא.

כמיטב המסורת, בהזמנה שנשלחה מתנוסס לוגו התפוח תחת לא מעט מעטה מסתוריות שתתפוגג סמוך למועד ההכרזה עצמה. הפעם, בחרה אפל לציין דווקא את העוזרת האישית סירי, כשתחת הלוגו מופיע הכיתוב Hey Siri, give us a hint (היי סירי, תני לנו רמז) – כך שסביר להניח שחלק נרחב באירוע יוקדש לסירי עצמה או ליכולות המיוחדות אותן תביא עימה.

יחד עם זאת, יש לציין את מיקומו של האירוע, לא רחוק יחסית ממרכז האירועים יירבה בוואנה בו נוהגת לערוך את כנסיה הרשמיים. האולם החדש, הקרוי Bill Graham Civic Auditorium ושוכן בסאן-פרנסיקו, מכיל למעלה מ-7000 איש בעוד יירבה בוואנה מכיל קרוב ל-2400 איש בלבד – כך שסביר שניתן לצפות את גודל המעמד.

על-פי הדיווחים, לא צפויים שינויים מרחקי לכת בצד העיצוב, וסביר שתמשיך עם הקו אותו התוותה עם השקת מכשירי האייפון 6 וה-6 פלוס אשתקד כמו גם השארת גדלי המסכים הקיימים. עם זאת, תחת מכסה המנוע צפויה אפל לערוך מקצה שיפורים נרחב שיכלול, כך גורסות השמועות, מצלמה ברזולוציה 12 מגה-פיקסל, מעבד A9 וכן את טכנולוגיית ה-Force Touch החדישה, שתזהה את עוצמת לחיצתו של המשתמש ותגיב בהתאם.

אנחנו נעביר דיווח חי מהאירוע כאן ב-TGspot.