המכשיר שלא מפסיק לעשות כותרות, האייפון 4, נחת אצלנו ביד לסקירת שטח. אין דבר שלא נאמר עליו בחודשים האחרונים החל מחשיפתו המוקדמת, בעיות קליטה, התחממות, ועוד תקלות לא מוסברות של המכשיר. המכשיר מביא חידוש מרענן לליין מכשירי האייפון עם עיצוב חדש, דקיק להפליא, ומספר שדרוגים כדוגמת המסך 3.5 אינצ’ האיכותי, מעבד 1GHz, זיכרון 512MB, צילום HD ופלאש במצלמה. גם בצד מערכת ההפעלה, ה-iOS 4, תמצאו מספר חידושים כדוגמת הריבוי משימות, סידור האייקונים בתיקיות ושינוי רקע המסך.

בהתרשמות ראשונה הבחנו כמה הוא נראה מעוצב יותר מהדור הקודם. הוא דק ביותר ובעל קווים חלקים ועדינים המקנים לו מראה יוקרתי, הרבה יותר ממכשירים אחרים שראינו. המסך נראה איכותי מאוד, לא היה קשה להבחין כמה השיפור ניכר לעין כשהעמדנו את הדור הקודם אל מול המכשיר החדש. גם הביצועים השתפרו פלאים – אם לפתוח אפליקציה בדור הקודם הייתה יכולה לקחת שנייה או שתיים, כאן התגובה היא מיידית וללא המתנה כלל.

בצד התוכנה, השינויים במערכת ההפעלה מבורכים. התוספת של הריבוי יישומים אמנם מוגבלת למדי, אבל בהחלט מסייעת בשימוש השוטף. גם האפשרות ליצור תיקיות עושה קצת יותר סדר אם יש לכם הרבה אפליקציות. אבל התקלה הנודעת מכל, בעיית הקליטה, חוזרת גם אצלנו כשאחזנו במכשיר בצורה כזו שהפינה השמאלית מכוסה (לא כמו שאפל ביקשו), והיינו עדים לירידת מד הקליטה עד לאפס תוך 10 שניות, אולם יכולנו לבצע שיחה למרות זאת.

קרא עוד:  הושק בישראל: Redmi 7 החל מ-699 שקלים

למעריצי האייפון, אפל הציגה מוצר משודרג שוודאי ירוצו לרכוש. כל השאר ירצו לבחון חלופות אחרות בשל הבעיות שנתגלו עם המכשיר שעדיין לא נפתרו. אבל למרות כל זה, אפל ממשיכה ומצליחה לשבור שיאי מכירות למכשיר סלולרי בעולם, ולא נראה כי מישהו כרגע, יכול לעצור בעדה. צפו בוידאו בהמשך.

תודה לאביחי אפוטה על הסיוע בכתבה.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.