אפל (Apple) הכריזה על דגם חדש למחשב הלוח המתקדם והיקר ביותר מתוצרתה, ה-iPad Pro. חיצונית הוא נראה כמעט זהה לחלוטין לקודמו, למעט מערך הצילום: זה כעת מורכב משלוש עדשות נפרדות, שתיים מהן נלקחו ישירות מה-iPhone 11 Pro (עדשת 12 מגה-פיקסל ראשית ועדשת 10 מגה-פיקסל עם זווית רחבה), ואילו העדשה השלישית היא מד מרחק ועומק מבוסס לייזר. גם המעבד שודרג לדגם A12Z, עליו מוכנה אפל לספר כי הוא כולל שמונה ליבות ו״חזק יותר מרוב המחשבים הניידים בשוק״.

יתר המפרט נותר זהה לחלוטין, עם מסכים בגדלי 11 ו-12.9 אינץ׳ (ורזולוציות של 2388X1668 ו-2732X2048 פיקסלים, בהתאמה), קצב רענון תמונה של 120 הרץ, ארבעה רמקולים קדמיים, חיבורי WiFi ובדגם הסלולרי חיבור לרשתות LTE (וללא תמיכה בדור חמישי). נפח הזיכרון הבסיסי עומד על 128 גיגה-בייט, ומגיע עד 1 טרה-בייט.

אולם מעבר למחשב הלוח עצמו, החלק שללא ספק ירכז את מירב העניין ב-iPad Pro של 2020 הוא דווקא אביזר המקלדת החדש. אפל מכנה אותו ״מקלדת קסם״ (Magic Keyboard), והוא דווקא שונה מאוד מהמקלדות אותן הציעה החברה בעבר: זו מקלדת דקיקה, הנצמדת ל-iPad Pro בחיבור מגנטי. היא כוללת גם משטח מגע לעכבר (Trackpad), ובאפל טוענים כי מערכת ההפעלה iPadOS הותאמה במיוחד לשליטה באופן זה, תוך שסמן העכבר משתנה באופן דינאמי בהתאם לאפליקציה עליה ״מצביעים״.

iPad with trackpad keyboard

ה-iPad Pro צפוי להגיע לחנויות ב-25 במרץ – לאתרי המסחר, ליתר דיוק, שכן רוב החנויות הפיזיות בארה״ב ובאירופה, לרבות רשת חנויות ה״אפל סטור״, יהיו סגורות בתאריך זה בשל מגפת הקורונה. מחירו יעמוד על החל מ-799 דולרים. המקלדת תגיע מעט מאוחר יותר, במהלך חודש מאי, ותעלה 299 דולרים עבור דגם המותאם לאייפד 11 אינץ׳, ו-349 דולרים למקלדת עבור אייפד 12.9 אינץ׳.