אחרי עשרות שמועות שונות (ומשונות), אפל הכריזה רשמית על ה-iPad. המחשב טאבלט דומה מאוד לנגני האייפוד/אייפון רק גדול יותר, עם מסך 9.7 אינצ’. הוא לא רק דומה במראה החיצוני לאייפון, אלא גם בממשק הצבעוני. עם המחשב תוכלו לגלוש, לקרוא מיילים, ספרים אלקטרונים (eBook) עם חנות ספרים שלמה, סרטוני וידאו, מוזיקה ועוד. ממש כמו באייפון, המסך תומך במולטי-טאץ’ מסוג Capacitive ברזולוציה 1024×768 VGA ויסתנכרן עם תוכנת ה-iTunes המשמשת כיום את מגוון המכשירים של אפל. ממשק המכשיר מאפשר להפוך את התצוגה אנכית או רוחבית וכולל מקלדת וירטואלית מלאה. תמצאו בו קישוריות WiFi 802.11n ומעבד 1GHz אשר פותח במיוחד לאפל על ידי חברת P.A. Semi ונושא את השם Apple A4. הוא יגיע עם זיכרון פנימי של 16gb / 3GB או 64GB, רמקולים, מיקרופון, Bluetooth ובעל כניסה יעודית (30 פין) להרחבות נוספות. הוא שוקל 680 גרם בלבד, סוללה בעלת 10 שעות עבודה או חודש המתנה ויגיע בתצורה נוספת עם תמיכה בדור 3.  אם דאגתם לאפליקציות, אז לגבי זה אפל דאגו כי המחשב יתמוך בכל האפליקציות בחנות ויציג אותם בחלון מוקטן או ימתח את התצוגה על כל המסך . המפתחים יכולים להתחיל לעבוד כבר מהיום אחרי שהחברה חשפה את ערכת הפיתוח (SDK) ומאפשרת למפתחים להתאים אפליקציות קיימות לטאבלט החדש.

אפל הציגה חנות שלמה יעודית לספרים עם ממשק יעודי לכך. תוכלו להוריד מהחנות מאות ספרים מהמותגים המובלים בצבע ובשחור לבן. ממשק הקריאה מאפשר להגדיל ולהקטין את הפונט, להציג תצוגה מקדימה של הספרים לפני הרכישה, ויהיה מגוון רחב של ספרים להורדה.

קרא עוד:  בעקבות החרם: וואווי החלה למכור מחשבים מבוססי לינוקס

למחשב הוצגו מגוון אביזרים החל ממקלדת, עמדת מולטימדיה המאפשרת חיבור לטלוויזיה והתחברות למצלמה להצגת תמונות. מחירו מתחיל מ-$499 לגרסת 16GB, ו-$599 ל-32GB וגרסת ה-64GB תמורת $699. תוספת של מחשב עם קישוריות דור 3, תוסיף $130 למחיר כאשר הוא יהיה זמין החל מעוד 3 חודשים וגרסת ה-Wifi בעוד חודשיים. חבילת תקשורת תעלה $14.99 בחודש עבור 250MB או $29.99 ללא הגבלה. גרסת ה-GSM מגיע לא נעולה, כך שתוכלו להשתמש בתקשורת דור 3 בחופשיות גם ברשתות אחרות.

אפל שמה קץ לשמועות הרבות שהיו במהלך השנה האחרונה. החשיפה האחרונה ארעה לפני מספר שעות כשלראשונה הצליח מקור פנימי להציג תמונות של המכשיר המדובר.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.