באירוע ההכרזה על ה-iPad 2 הערב, הכריזה אפל גם על הגרסה הבאה של מערכת ההפעלה בגרסה iOS 4.3. העדכון יביא עימו מספר פיצ'רים חדשים ובניהם שיפור בביצועי דפדפן הספארי, שיתוף מוזיקה ב-iTunes, נקודה חמה אישית ב-iPhone 4, ושיפורים ב-AirPlay.

השיפור החשוב והמשמעותי הוא של הספארי, שיכלול מנוע JavaScript משופר המשתמש ב-Nitro Javscript engine הקיים ב-OS X, כך לדברי אפל תוכלו להריץ Java פי שתיים יותר מהר מהיום ויספק גלישה מהירה וחלקה. בנוסף, הציגה אפל גם את ה-iTunes Home Shering שמאפשרת לבצע סטרימינג של מוזיקה ישירות למכשיר ה-iPad וה-iPhone על גבי רשת ה-WiFi ללא צורך בסנכרון, זאת בגרסת iTunes 10.2 שזמינה להורדה. ה-Personal Hotspot יאפשר לבעלי ה-iPhone 4 להשתמש במכשיר כ-"נקודה חמה", כך שתוכלו לאפשר למכשירים חיצוניים (לפטופים, נטבוקים וכו')  להתחבר ולגלוש באינטרנט דרך קישוריות ה-3G שמספק ה-iPhone 4. שינויים נוספים הם ב-AirPlay שמוסיף כעת אפשרות לשתף אודיו ווידאו מאפליקציות או אתרים ישירות ל-Apple TV וה-iPad Side Swich שיאפשר לכם לקבוע את תפקוד הכפתור ולבחור בין השתקה או נעילת סיבוב המסך.

אפל הציגה גם את iMovie ל-iPad, אפליקציה לעריכת וידאו הכוללת עורך מלא לוידאו ואודיו עם ערכות נושא מוכנת, שיתוף וידאו ועוד, ויגיע ל-app store ב-11 למרץ במחיר של  $4.99. אפליקציות נוספת שהוצגה היא ה-Garage Band המאפשרת לכם לנגן בכלי נגינה שונים כדוגמת גיטרה, תופים, פסנתר ובאס וגם היא תימכר ב-$4.99.

iOS 4.3 תהיה זמינה ב-11 למרץ, יחד עם מחשב הטאבלט החדש, והיא תתמוך בנוסף ל-iPad גם בדור השלישי והרביעי של ה-iPhone וה-iPod Touch. (צילום: Engadget)

עדכון: אפל שיחררה את iOS 4.3

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.