מיד לאחר מסיבת העיתונאים שערכה אתמול לרגל השקתם של מספר שירותים חדשים, החלה אפל (Apple) בהפצתו של עדכון 12.2 למערכת ההפעלה iOS, המיועדת למכשירי ה-iPhone ו-iPad של החברה. החידוש המשמעותי ביותר בגרסה זו הוא שירות Apple News+, מנוי חודשי המאפשר גישה למאמרים ב-300 מגזינים שונים, דרך אפליקציית Apple News. אלא ששירות זה, ולמעשה כל אפליקציית החדשות של אפל, עדיין אינן זמינות באופן רשמי למשתמשים בישראל.

יתר השינויים בגרסה זו של מערכת ההפעלה מינוריים יחסית. הסייענית הדיגיטלית סירי (Siri) מסוגלת כעת לשדר וידאו בפקודה קולית למכשירי Apple TV, בעוד שהגישה לתכונת השלט הרחוק (Remote) של מזרים המדיה אמורה להיות קלה יותר כעת מתוך מסך הנעילה או תפריט השליטה (Control Center) של מכשירי אייפון ואייפד. לרשימת האנימוג׳י, האווטארים המונפשים של אפל, התווספו ארבע חיות חדשות: דוב, ינשוף, ג׳ירפה וכריש.

כמו כן, כולל העדכון תיקוני באגים שונים, איכות הקלטת קול משופרת בעוד משלוח הודעות דרך אפליקציית ההודעות, ותמיכה בדגם החדש של אוזניות ה-AirPods האלחוטיות. העדכון יוצע באופן אוטומטי לכלל משתמשי iOS במהלך הימים הקרובים, אולם ניתן גם להתקין אותו באופן ידני דרך אפליקציית ההגדרות של המכשיר. הוא נתמך על ידי כל המכשירים התומכים ב-iOS 12: כל דגמי האייפון החל מה-5S, כל דגמי האייפד החל מה-iPad Mini 2 וה-iPad Air (המקורי, לא זה שהושק בשבוע שעבר), ודגמי הדור השישי של ה-iPod Touch.