אפל (Apple) אישרה הלילה כי כל מוצרי המחשוב מבוססי MacOS ומכשירי ה-iPhone עם מערכת iOS מושפעים מפרצות האבטחה "Spectre" ו-"Meltdown" שהתגלו השבוע ומאפשרים לגשת לנתונים רגישים בכל מוצר מבוסס מעבד אינטל (Intel) ו-ARM.

"כל מערכות Mac ומכשירי iOS מושפעים מהבאג", אבל אנו לא יודעים על ניצול לרעה והשפעה על לקוחות בשלב זה", כתבה אפל בהודעה הרשמית שפורסמה באתר החברה המתייחסת לראשונה לפרצת האבטחה החמורה. עוד הוסיפה כי השפעתה יכולה בשלב זה להגיע מיישומים ממקורות שאינם אמינים.

לשמחת משתמשי אפל, החברה כבר התייחסה לפרצה מסוג Meltdown בעדכונים של שלל מוצריה – בין אם זה מחשב שולחני, Apple TV או הטלפונים השונים. כך גרסאות iOS 11.2, macOS 10.13.2, ו-tvOS 11.2 כבר כוללים טלאי המתקן את הבאג במעבדי אינטל (Intel) וסדרות מעבדי ה-A של אפל מבוססי ארכיטקטורת ARM.

עבור פרצת Spectre עדיין לא יצא פתרון רשמי והחברה אומרת כי היא מתכננת להוציא עדכונים נוספים שיתנו מענה מלא. כמו גם היא תספק טלאי אבטחה גם לדפדפן ה-Safari. מה שעדיין לא ברור הוא מהי ההשפעה על ביצועי המחשבים, שבתחילה נטען בדיווחים על ירידה של כ-30%, דבר שאינטל טענה כי אינו נכון.