אפל (Apple) שחררה בסוף השבוע הודעה למפתחים בה היא מזכירה להם שבקרוב מאוד, ב-1 בינואר 2018, הם לא יוכלו יותר להעלות יישומים בארכיטקטורת 32 ביט לחנות היישומים של macOS המיועדים לשימוש במחשבים שהחברה מייצרת. מדובר במעין מהלך המשך להשקה של iOS 11 שסימן את סוף הדרך עבור אפליקציות 32 ביט במכשירי ה-iPhone וה-iPad.

מתאריך היעד יוכלו המפתחים, כאמור, להעלות יישומי 64 ביט בלבד, אבל זה לא אומר שהם יצטרכו למחוק את יישומי ה-32 ביט שלהם. לפחות בינתיים. יישומים אלו יישארו בחנות עד אמצע יוני, אז אמורה אפל להשיק גרסה חדשה של macOS.

למעשה, הגרסה הנוכחית של macOS, שנקראת כזכור High Sierra, תהיה הגרסה האחרונה של מערכת ההפעלה למחשבים של אפל שתתמוך באופן מלא וללא כל בעיות ביישומי 32 ביט. זו הסיבה שאפל ממליצה לכל המפתחים להמיר את היישומים שלהם ל-64 ביט, גם אם הם לא מעלים אותם לחנות שלה.

-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.