אפל (Apple) הכריזה כי בעדכון הגרסה הבא של מערכת ההפעלה iOS יוכנס שינוי שיקשו על פריצת המכשיר באמצעות רכיבי חומרה חיצוניים, המתחברים אליו באמצעות כניסת ה-USB. ציוד מסוג זה הפך לנפוץ בקרב שירותי הביטחון במדינות רבות, ואחת הספקיות הבולטות שלו היא סלברייט (Cellebrite) הישראלית.

מהות השינוי היא צמצום הזמן בו ניתן לבצע פתיחה של המכשיר דרך חיבור ה-USB משבוע אחד מאז בוצעה הפתיחה המורשת האחרונה, ל-60 דקות בלבד. בדרך זו צופים המומחים כי כ-90 אחוז מניסיונות הפתיחה של מכשירים אלו יסתיימו בכישלון – אם כי הרשויות (וגורמים זדוניים המעוניינים להשיג גישה למידע השמור במכשיר מכל סיבה) עשויות להצטייד בכמות גדולה הרבה יותר של מכשירי פריצה, כך שאלו יהיו זמינים במהירות רבה יותר לשוטרים וחוקרים.

״אנו מחזקים כל הזמן את רמת האבטחה במוצרי אפל כדי לעזור ללקוחות שלנו להתגונן מול האקרים, חטפי זהות וניסיונות אחרים להשיג את המידע האישי שלהם״, נמסר מהחברה. ״יש לנו כבוד רב לרשויות אכיפת החוק, ואנו לא מתכננים את אמצעי האבטחה שלנו במטרה לפגוע במאמציהם״. השינוי, כאמור, ייכלל באחד העדכונים הבאים למערכת ההפעלה iOS, ולמעשה כבר קיים בגרסת הבטא של מערכת ההפעלה iOS 11.4.1 הזמינה למפתחים.