אפל (Apple) עדכנה את תנאי השימוש בחנות האפליקציות שלה כך שיכילו סעיף שאוסר על כריית מטבעות וירטואליים במכשירים שמריצים את מערכת ההפעלה iOS, כלומר iPhone ו-iPad, ובמחשבי המקינטוש שמריצים את מערכת ההפעלה macOS.

בהנחיות החדשות שפרסמה אפל למפתחים נאסר באופן רשמי להעלות לחנויות אפליקציות אשר מבצעות תהליך כרייה של מטבעות כגון ביטקוין או מונרו, כאשר תחת הסעיף של 'תאימות חומרה' נכתב כעת באופן ברור: "אפליקציות, כולל מודעות צד ג' שמוצגות בתוכן, לא יכולות להריץ תהליכים לא קשורים ברקע, כמו למשל כריית מטבעות". משמעות הדבר שהחברה לא רוצה שכוח העיבוד במכשיריה ינוצל לטובת פעולות ברקע שעשויות להאט את המכשירים ואף לפגוע בפעולתם התקינה.

אפל הוסיפה הנחיות מדויקות הקשורות לפעולת הכרייה, והודיעה כי ניתן לבצע את הפעולה הזו רק בענן או באמצעות דרך שאינה כוללת שימוש במכשיר עצמו. בנוסף, בכל הנוגע לשימוש במטבעות וירטואליים, אפל תאשר עסקאות כאלו רק אם מקור המטבעות הוא ב-"בנקים מוכרים, חברות אבטחה או כל מוסד כלכלי אחר שמאושר".

בנוסף אסרה אפל על אפליקציות שמבוססות מטבעות וירטואליים לתגמל את המשתמש במטבעות כאלו תמורת ביצוע פעולות כמו הורדה של אפליקציות אחרות, עידוד של משתמשים אחרים להוריד, פרסומים ברשתות החברתיות ועוד.