לצד iOS 12, אפל (Apple) הכריזה היום גם על עדכון חדש למערכת ההפעלה לשעונים, ה-watchOS 5, הכוללת שיפור בממשק השיחה עם סירי (Siri), תמיכה באפליקציות חיצוניות ושיחה מהירה בין חברים.

לחובבי הכושר, watchOS 5 מאפשרת שימוש מורחב יותר במעקב אחר אימונים והיא תומכת ביותר סוגי פעילויות כמו יוגה וטיול רגלי (hiking). ניתן לאתגר חברים להתחרות זה מול זה ולהשוות נתונים. המערכת אף תוכל לזהות בעצמה את סוג האימון ותשאל את המשתמש האם אכן האימון החל ותחת איזו קטגוריה לסווג אותו, אולם גם אם מדובר באימון מזדמן המערכת תדע לשמור את הנתונים מתחילת הפעילות.

מערכת watchOS 5 תאשר שימוש קל ונוח יותר במסייעת הוירטואלית סירי. מעתה, במקום לקרוא למסייעת בקול רם שלא תמיד נשמע במיוחד שנמצאים בסביבה רועשת, נדרש רק להרים את היד לכיוון הפנים וסירי תקשיב לפקודה.

דרך חדשה לשוחח עם חברים

watchOS 5 מביאה אפשרות משעשעת לשיחה מהירה בין חברים – 'ווקי טוקי'. אפליקציה המוטמעת במערכת תאפשר שיחה באמצעות לחיצה על הכפתור שבצד השעון. לחיצה זו תפעיל את מצב השיחה החדש. כל שצריך הוא לומר משפט קצר שיישלח לחבר מיידית כקובץ אודיו איכותי. החבר יוכל להגיב באותו האופן. אגב, האפשרות הזו הובטחה עוד ב-2014 עם השקת השעון הראשון.

ממשק המערכת שופר באופן רוחבי, עם עדכונים ליישומים המובנים כמו מפות, יישומי הכושר ועוד. יש גם תמיכה ביישומים צד ג', שיפור בממשק ההתראות ותגובה מהירה, וגם יכולת לצפות בדפי אינטרנט בתוך צג השעון הקטן בזכות שילוב של WebKit.

קרא עוד:  סנאפ הכריזה על משקפי Spectacles 3 עם מצלמה נוספת

Apple Watch Pride band and watch face launch today

יחד עם המערכת, אפל גם הציגה רצועה צבעונית חדשה עם ממשק עיצוב (watch face) תואם, זאת לרגל חודש הגאווה. העיצוב יהיה זמין להורדה כבר הלילה והרצועה תחל להימכר ככל הנראה כבר בשבוע הקרוב בארה"ב, זאת במספר יחידות מוגבל בהחלט.

העדכון לשעוני Apple Watch צפוי להגיע בסתיו בהמשך השנה, אולם בעלי השעון הראשון נשארו בחוץ.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.