אפל (Apple) הכריזה בכנס המפתחים שלה גם על הגרסה חדשה של מערכת ההפעלה שלה למחשבי מקניטוש, macOS 10.14 Mojave עם כמה שינויים שההשראה של iOS עליה ניכרת מאוד.

כך, לדוגמה, אחת התכונות הבולטות בהכרזה היא אפשרות להשתמש ב-'מצב כהה' (Dark Mode) במערכת ההפעלה. בחירה באפשרות הזו משנה את הצבע של שורת המשימות, של החלונות ואלמנטים נוספים במערכת ההפעלה לכהה. מדובר למעשה בעדכון של האפשרות הזו מגרסה 11.3, אז האלמנטים היחידים שהשתנו היו שורת המשימות ופס הכותרת של החלונות. עוד שינוי עיצוב בולט בוצע בחנות האפליקציות שכעת מתאימה יותר לעיצוב שהוקנה ל-App Store של iOS בעדכון האחרון שלה.

אבל לא רק שינויי העיצוב הם בהשראה של iOS: אפל ממשיכה לטפטף באיטיות אפליקציות מ-iOS למחשבים שלה. והשנה הגיעה תורן של אפליקציית החדשות Apple News, של התזכורות הקוליות, של Home לשליטה בבית חכם וכן אפליקציית למעקב אחר שוק המניות. האפליקציות הללו לא יוכלו לעשות הרבה מעבר ליכולות שלהם במכשירים הניידים, אך הסנכרון בין המסכים הגדולים לקטנים יכול להועיל.

לשולחן העבודה נוספה כעת האפשרות להחיל רקע מונפש, כפי שאפל הראתה בהדגמה בה הנוף המוצג השתנה בהתאם לשעה ביום. טרם נודע אם המשתמש יוכל להוסיף רקעים או שמא יוכל להשתמש רק באלו של אפל. בנוסף לכך, הוסיפה אפשרות ליצור 'ערימות' בשולחן העבודה כדי שניתן יהיה לארגן קבצים מאותו סוג באופן מסודר וכדי לעזור למשתמשים לשמור על הארגון והסדר.

קרא עוד:  החל בשבוע הבא Apple Arcade ו-TV Plus ב-4.99 דולרים, בקרוב גם בישראל

ויש גם אלמנטים של שמירה פרטיות ואבטחה. כמו במכשירי iOS יופיעו חלונות קופצים שיבקשו את אישור המשתמש לפני שימוש במיקרופון, מצלמה, תמונות, מיקום, אנשי קשר וכדומה. כך יוכלו המשתמשים לשלוט טוב יותר על הפרטיות שלהם. בנוסף לכך, בשנה שעברה אפל החלה להקשות יותר על אתרים לבצע מעקב אחר משתמשים שגולשים באמצעות Safari וכעת, כנראה בצל האירועים האחרונים, היא מרחיבה את היריעה גם לרשתות חברתיות.

כמו העדכונים הקודמים, גם העדכון החדש יגיע בסתיו. גרסת בטא למפתחים תושק כבר במהלך הכנס.