למרות שמערכת ההפעלה החדשה של מיקרוסופט (Microsoft) שוחררה באופן רשמי לפני פחות מחודש, היום שוחררה מעין גירסה חדשה שלה שמיועדת למפתחים ולחברים בקבוצת Windows Insider. מדובר למעשה בבילד חדש במספר 10525 שמכיל עדכונים ושיפורים  למערכת ההפעלה שמיקרוסופט מעוניינת לבדוק בקבוצת הבדיקות שלה לפני שתשחרר אותם לקהל הרחב.

הגרסה החדשה כוללת למשל אפשרות לשנות צבעים בהתאמה אישית לפרטים מסוימים במערכת, כמו למשל כפתור ה"התחל", מרכז הפעולות, שורת המשימות והאריחים בתפריט ההתחלה, שמשתמשים רבים התלוננו על כך שהם כולם בצבע אחיד. האפשרות הזו מנוטרלת כברירת מחדל בגרסה החדשה, ועל מנת להפעיל אותה יש צורך ללכת להגדרות > התאמה אישית > צבעים.

בנוסף מכילה הגרסה פיצ'ר חדש של מנהל הזיכרון, במסגרתו הוא יוכל לכווץ באופן אוטומטי דפים (pages) שאינם נמצאים בשימוש במקום לכתוב אותם על הדיסק, במידה והוא מרגיש שהשימוש בזיכרון עולה על הרגיל. בצורה כזו יפחת השימוש באחסון הפנימי של המחשב ויהיה ניתן להפעיל יותר אפליקציות ותוכנות מבלי להאיט את המחשב. אם רבים מכם תוהים מדוע תהליכים רבים שקשורים ל-System תופסים המון זיכרון כפי שניתן לראות במנהל המשימות – זה עשוי לפתור חלק מהבעיה.

יחד עם זאת, מיקרוסופט מודה כי הבילד החדש לא חף מפגמים ובאגים, והיא מפרסמת מראש רשימה שלהם כדי למנוע תלונות. הראשון הוא שבגרסה הזו לא ניתן להפוך את המחשב לנקודה חמה שתשדר אינטרנט אלחוטי למכשירים אחרים, ולכן אפשרות  Mobile hotspot לא תעבוד. בנוסף, יהיה צורך לעדכן את אפליקציית הווידאו במערכת באמצעות חנות האפליקציות כדי למנוע בעיות בניגון סרטוני וידאו. כמו כן, הגרסה לא תהיה זמינה בשפות אחרות בשלב הראשון, אלא רק בהמשך השבוע.

קרא עוד:  בקרוב בכרום: שיתוף תכנים בין מכשירים שונים

וכפי שהבטיחה בעבר, היא מקיימת את ההגדרה "Windows as a service".

אם ברצונכם להצטרף לתוכנית Wndows Insider ולהוריד את הגרסה החדשה, לחצו כאן.