מערכת ה-Android P הנמצאת בשחרורי בטא בחודשים האחרונים הגיעה לגרסתה האחרונה: גוגל (Google) הודיעה על בטא רביעית (או גרסת המפתחים החמישית, תלוי איך מסתכלים) לפני השחרור הסופי לקראת הגרסה הבאה של מערכת האנדרואיד.

מדובר בגרסה שהיא כמעט הסופית, בה גוגל הכניסה את כל השינויים והחידושים הצפויים. את הפירוט המלא נדע בהמשך, בינתיים בדיווחים שונים התגלה כי כפתור המיקרופון המשולב בשורת החיפוש של גוגל הוסר, וכן נעשו שינויים עיצוביים בסמלים השונים ובעיקר זה השייך לסיבוב המסך.

אם הכל ילך במתוכנן, גרסת הבטא הרביעית ל-Android P אכן תהיה האחרונה, זאת לקראת השקתה של גרסת האנדרואיד החדשה בחודש הבא. שמה של הגרסה עדיין לא נחשף, וכבר עלו השערות שונות, אולם מניסיון העבר גוגל לרוב חושפת זאת בסמוך למועד ההשקה.

מכשירי Pixel יכולים להתקין את גרסת ה-Android P החדשה דרך אתר המפתחים. מי שאצלו כבר מותקנת המערכת, רק נדרש לעדכון. יצרניות צד שלישי המשתתפות בבטא כמו OnePlus 6 ו-Essential, יזכו לעדכון בקרוב מאוד.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.