חנות האפליקציות של מערכת האנדרואיד חגגה בסוף השבוע 10 מיליארד הורדות וכפי שפרסמנו, כל יום במשך 10 ימים ישנה הוזלה משמעותית על 10 אפליקציות ומשחקים נבחרים מדי יום. אבל לא די בכך שאנו, משתמשי האנדרואיד נהנים בחגיגה מהורדות במחיר מצחיק של כ-40 אגורות למשחק או אפליקציה, זכינו לקבל מגוגל לכבוד המאורע הצצה אל מאחורי הקלעים של המרקט שנמצא בכל מכשיר אנדרואיד שמשמש אותנו מדי יום.

נתחיל בעובדה שבמהלך תקופה של חצי שנה, מחודש יולי עד דצמבר, ובעצם הספירה ממשיכה, כמות ההורדות ברחבי 190 מדינות בעולם הייתה 4 מיליארד (9 אפסים), והגיעה כאמור לכמות אדירה של 10 מיליארד. מתברר שהזמן שבו מורידים את הכמויות הכי גדולות של תכנים מהמרקט הוא 9 בערב בימי ראשון, ונתון קצת מצחיק וצפוי, שהזמן שבו מורידים את הכמויות הכי נמוכות של תכנים הוא 4 לפנות בבוקר של ימי שני (מי מארגן קבוצה להורדה המונית ב-4 לפנות בבוקר?).

משוגעים לאפליקציות
ישנו מדד שלא הייתם מאמינים שהוא קיים ואפילו תצחקו אולי, מדד המדינות ש"משוגעות" על אפליקציות. המדד בנוי על כמות ההורדות בהשוואה  לכמות האוכלוסייה המקומית באותה המדינה. קוריאה (הדרומית) טיפסה לפסגה, ומיד אחריה מגיעות הונג-קונג, טייוואן, וכן, רק אחריהן ארה"ב, שאחריה נמצאות ברשימה סינגפור ושוודיה. תופתעו לגלות נתון מפתיע, גם ישראל נמצאת במדד הנוכחי, ואפילו התברגנו לעשירייה הראשונה! הצלחנו לעקוף מדינות גדולות כמו דנמרק, הולנד ונורווגיה. בהחלט גורם, לפחות לנו, להיות גאים מהנתון הזה. אולי כעת מפתחים בישראל וארגונים גדולים יבינו שלא רק האייפון פופולארי כאן, ושווה להשקיע גם במשתמשי האנדרואיד.

קרא עוד:  מנכ"ל אינסטגרם: אין לנו זמן להכין אפליקציה ייעודית ל-iPad

משחקים כל היום
נתון נוסף שהתפרסם מציג לנו את התפלגות הקטגוריות בעלי הפופולריות הגבוהה ביותר של הורדות מהמרקט. קטגוריית המשחקים זוכה לנתח הגדול ביותר ביותר של 25.6 אחוזים, מיד אחריה מגיעות הורדות שמוגדרות ככלליות, אחריהן הורדות של אפליקציות בידור שמשיגות נתון של 12.2 אחוזים, אפליקציות הכלים השימושיים במכשיר תופסות "רק" 11.17 אחוזים ולסיום אפליקציות התקשורת תופסות 6.45 אחוזים, בכל השאר תוכלו להתעדכן כן בהמשך.

לא מפסיקים להכות את החתול
מדדים נוספים שפורסמו, ואולי יעניינו ואפילו יצחיקו אתכם: ידעתם שעד היום ניווטתם 12 מיליארד מילים בתוכנת המפות של גוגל? ידעתם שב-200 מדינות שונות תרגמתם 100 מליון מילים בתוכנת התרגום של גוגל? בוודאי תצחקו עכשיו מעצמכם, אבל תופתעו לגלות שבזבזתם 4054 שנים מחייכם ברחבי העולם בלהציק לתום החתול הכי מפורסם בעולם (Talking Tom)! הרבצתם לו 10.6 מיליארד פעמים "בסך הכל" ואם הוא היה אמיתי, אז רבים מאיתנו היו יושבים בכלא על התעללות בבעלי חיים…

ואם הזכרנו כלא, ידעתם שאתם נהגים מופרעים בתחביבי הנהיגה שלכם באנדרואיד? אם כל הנהיגה במשחק האספלט המפורסם הייתה במציאות, אז הייתם מקבלים קנסות על סכום של 3,210,000,000 דולרים! לסיום, מסתבר, שאתם מאוד אוהבים את הזמרת הבריטית "Adele", שאת השירים שלה בחרתם לזהות 1,789,955 פעמים דרך תוכנת זיהוי השירים Shazam.

 

אנחנו רק מחכים ומקווים להגיע לשיאים חדשים עם מערכת ההפעלה של גוגל שמצליחה להפתיע מחדש ושואלים שאלה מסקרנת…מתי נגיע ל-20 מיליארד? התשובות בידיכם…