התקנת אפליקציות מבוססות אנדרואיד (Android) במחשבים שמבוססים על מערכת ההפעלה Chrome OS עומדת להיות בקרוב טבעית, ממש כמו התקנת אפליקציות כאלה בטלפון/טאבלט שמבוססים על מערכת ההפעלה הניידת של גוגל (Google). הסיבה היא שהחל ביוני הקרוב תהיה חנות האפליקציות של אנדרואיד, הלא היא Google Play, זמינה להתקנה גם במחשבי הכרומבוק (Chromebook), כשהיא אמורה להיות מותקנת כברירת מחדל במחשבים חדשים שיגיעו לשוק לאחר מכן. בתאריך זה היא אמורה להיות זמינה עבור אלו שמנויים לערוץ הפיתוח של מערכת ההפעלה, וזה יקרה כנראה בגרסה Chrome OS M53. שלושה חודשים לאחר מכן, ואולי קצת יותר, זה יגיע גם לערוץ הגרסה היציבה, עבור כל המשתמשים.

עם זאת, בתחילת הדרך לפחות, החנות תהיה זמינה רק במחשבי כרומבוק עם מסכי מגע, ביניהם גרסת 2015 של Chromebook Pixel של גוגל עצמה, וה-Chromebook R11 של אייסר (Acer). לפי גוגל מאוחר יותר תהיה Google Play זמינה גם עבור מחשבים ללא מסך מגע, אבל במקרה כזה יכול להיות שתהיה הגבלה בכמות האפליקציות שניתן יהיה להריץ במחשב. בכל מקרה, כמו באנדרואיד בה החברה לא מעדכנת את מערכת ההפעלה של מחשבים ישנים, כך גם במקרה של Google Play – הוא לא יגיע למחשבי כרומבובק בני יותר משנתיים.

עם זאת, גוגל אמורה להקל קצת על מפתחי האפליקציות: רוב היצירות שלהם יוכלו לרוץ ב-Chrome OS בלי לבצע כל שינוי. האפליקציות יוכלו לרוץ בשלושה מצבי חלון: מסך מלא, מצב אנכי – כמו במסך אנכי של Nexus 5 לפי גוגל, או במצב אופקי – כמו מסך אופקי של Nexus 9.

קרא עוד:  גוגל מציעה גיבוי אוטומטי לטלפון למנויי Google One

LikeChromeOSבנוסף, כל אפליקציה תרוץ בחלון עצמאי משלה, אבל בסביבה של ריבוי יישומים, כך שניתן יהיה להשתמש ב-Alt+Tab כדי לעבור בין החלונות השונים, ולא משנה אם מדובר באפליקציה, בחלון של הגדרות, או בדפדפן עצמו. בנוסף, ניתן יהיה למקם אותם על המסך בכל מקום שרוצים.