מערכת ההפעלה הבאה של גוגל (Google), המכונה לעת עתה Android O, תוצג באופן רשמי רק בעוד כחודשיים בכנס Google I/O השנתי של החברה, אבל כמובן שהשמועות לגבי החידושים הצפויים בה כבר ממלאים את הרשת.

התכונה המרכזית והגדולה ביותר של Android O היא יכולת אינטליגנציה מלאכותית משופרת שתשולב לכל רוחבה של המערכת. דוגמא לכך היא תכונה בשם "Copy Less", אשר תנבא מראש את צרכי המשתמש בהעתקת מילה או ביטוי, ותציע לו לשלב בטקסט את מה שהוא מתכוון להקליד. כך למשל, אם אנו מתכתבים עם חבר על מנת להיפגש לארוחת ערב, ובמקביל מחפשים פרטים על מסעדה כלשהיא בדפדפן, בפעם הבאה שנכתוב לחבר "ניפגש ב", המערכת תדע ישר להשלים את הכתובת של המסעדה שחיפשנו. האפשרות ככל הנראה תשולב במקלדת Gboard של גוגל או בכל מקלדת בנויה המשולבת במערכת.

חידוש צפוי נוסף הוא שילוב בין אפליקציית ההודעות לאפליקציית המפות Google Maps, כך שבכל פעם שנקליד כתובת של מקום היא תהפוך אוטומטית להיפר-קישור שניתן להגיע באמצעותו למיקום במפה. לא ברור אם זה יעבוד רק באפליקציית ההודעות המובנית באנדרואיד או גם באפליקציות מסרים צד שלישי. מה שכן, המאפיין הזה כבר קיים שנים ב-iOS.

אפשרות אחרת היא שימוש במחוות לביצוע פעולות מהירות. למשל, ציור האות "C" על המסך יגרום למערכת לפתוח באופן אוטומטי רשימה של אנשי קשר ששמם מתחיל באותו הזו. ציור האות "M" תפתח אפליקציה מותאמת אישית כמו מצלמה וכו'.

קרא עוד:  וואן פלוס ואופו, לפי דיווחים, מפתחות מעבדים מותאמים לעצמן

ה-17 במאי הוא ככל הנראה התאריך בו תיחשף גירסת בטא ראשונה של Android O, אבל בשנה שעברה שחררה גוגל גירסת מפתחים של אנדרואיד 7.0 כבר בחודש מרץ, כך שייתכן שלא נאלץ לחכות יותר מדי. באשר למכשירים התומכים – סביר להניח שמכשירי Pixel החדשים של גוגל יהיו הראשונים להתעדכן, ואחריהם מכשירי Nexus.