ארכוס (Archos) בדרך כלל מתקשרת עם מכשירי טלפון וטאבלטים זולים שמיועדים לשוק הכניסה, אבל מתברר שגם לה יש כמה הפתעות בשרוול. החברה הכריזה על קורקינט חשמלי בשם Citee Connect שבמרכז הכידון שלו משולב מכשיר אנדרואיד לכל דבר ועניין, והיא תציג אותו בתערוכת MWC 2018 שתצא לדרך בשבוע הבא.

הגוף של Citee Connect מיוצר מאלומיניום קל משקל והוא נוסע ממקום למקום עם צמד גלגלים בקוטר של 8.5 ס"מ. המרחק המרבי שהוא יכול להגיע אליו בטעינה אחת הוא קצת יותר מ-24 ק"מ כשמערכת בלימה אוטומטית יכולה להטעין קצת את הסוללה ולהוסיף עוד קצת למרחק המרבי. הוא נוסע במהירות מרבית של כ-25 קמ"ש, כך שהוא יכסה את המרחק המרבי שלו בשעה אחת בלבד. המשקל של הקורקינט כ-12 ק"ג והוא מיועד לרוכבים במשקל של 100 ק"ג לכל היותר.

אבל כמובן שמה שמעניין יותר הוא מכשיר האנדרואיד שנמצא, כאמור, ממש במרכז בקצה הכידון של Citee Connect. מדובר בטלפון לכל דבר עם מסך בגודל 5 אינץ', מערכת על שבב מרובעת ליבות, 1 גיגה-בייט זיכרון עבודה ו-8 גיגה-בייט זיכרון אחסון. הוא מגיע עם אנדרואיד 8.0, אבל הקישוריות היא ברמה של 3G בלבד. הוא מוגן היטב בתושבת שלו נגד מהלומות ונגד תנהי כביש קשים, והוא אמור לפעול גם בגשם.

לא ברור בדיוק אם ניתן יהיה להתקין כל דבר במכשיר הזה, אבל מה שבטוח הוא שעם Google Maps לא תהיה בעיה. כמו כן ניתן יהיה להוריד אפליקציה שתוכל לאפשר לבצע נעילת גלגלים מרחוק. המחיר הצפוי 499.99 אירו כשהוא יגיע לקראת הקיץ.

-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.