במהלך הסוף השבוע התגלה באג באפליקציית Instagram (אינסטגרם) אשר פגע במערכת האבטחה של המערכת. באג זה אפשר להאקרים לדלות כתובות דואר אלקטרוני ופרטים אישיים של מיליוני משתמשים. הבאג אמנם תוקן, אבל לפחות בנוגע לידוענים רבים הנזק כבר התרחש, והפרטים נחשפו.

אינסטגרם טענה כי בתחילה הבאג השפיע רק על חשבונות מאומתים, כלומר של ידוענים ואנשי תקשורת. כך למשל נודע כי חשבונה של הזמרת סלינה גומז, החשבון הפופולרי ביותר בשירות, נפרץ ופורסמו בו תמונות עירום של האקס שלה, ג'סטין ביבר. בהמשך נוספו לרשימה גם שמות של שחקנים כמו לאונרדו דיקפריו, צ'אנינג טייטום, זאק אפרון, אמיליה קלארק ועוד, וגם זמרים – ליידי גאגא, ביונסה, אדל, ריהאנה, טיילור סוויפט ואחרים. גם חשבונות של כמה ספורטאים ידועים נפלו קרבן לפריצה וביניהם דייויד בקהאם ורונאלדיניו.

ההאקרים מאחורי הפריצה הקימו מאגר מידע בשם Doxagram והציעו למשתמשים גישה אליו תמורת 10 דולר לכל חיפוש. לטענתם, המאגר הכיל 1,000 חשבונות וביניהם 50 הפופולריים ביותר בשירות שיתוף התמונות הכל כך פופולרי. המאגר אמנם הושבת תוך 12 שעות, אך ההאקרים טענו כי הרוויחו יותר מ-500 דולר, וכי פרצו ליותר מ-6 מיליון חשבונות סך הכל.

כעת מתברר כי הבאג השפיע גם מיליוני חשבונות של משתמשים מן השורה. אינסטגרם עצמה לא חשפה כמה חשבונות נפרצו, אלא טענה כי מדובר ב-"אחוז נמוך" מתוך 700 מיליון החשבונות שברשותה. כמו כן טענה החברה כי הססמאות של המשתמשים לא נחשפו במהלך הפריצה. בחברה הבטיחו כי הם עובדים עם רשויות החוק כדי למנוע את מכירת המידע שנגנב. "אנחנו מעודדים אנשים לנהוג בזהירות אם הם נתקלים בפעילות חשודה כמו שיחות, הודעות טקסט והודעות דואר משולחים לא מזוהים", אמר המייסד השותף והמנכ"ל הטכני של החברה, מייק קריגר. "הבטיחות וביטחון הקהילה חשובים לנו, ואנחנו מאוד מצטערים שזה קרה".