אחרי הצלחה של מעבדי Ryzen למחשבים השולחניים, AMD פותחת חזית נוספת מול אינטל (Intel). החברה הכריזה על מעבדים ראשונים המיועדים למחשבים הניידים עם הבטחה לביצועים גבוהים לצד מחירים נמוכים מהמקובל בשוק.

בחברה הסתפקו לעת עתה בשני מעבדים בלבד. אלה הם Ryzen 5 2500U ו-Ryzen 7 2700U אשר נועדו להתחרות ישירות ב-Core i5 ו-Core i7 של אינטל. במעבדים אלה משלבת AMD ליבות עיבוד המבוססות על ארכיטקטורת ה-Zen שלה עם שבבי הגרפיקה החדשים שלה שמיוצרים בארכיטקטורת Vega.

AMD לא מציעה מספר רב של ליבות ומסתפקת ב-4 ליבות עם תמיכה בעבודה בריבוי נימים, לצד מהירות בסיסית של 2.0 ג'יגה-הרץ ומהירות טורבו של של 3.6 ג'יגה-הרץ במקרה של ה-Ryzen 5, ומהירות בסיסית של 2.2 ג'יגה-הרץ עם מהירות טורבו שיכולה להגיע עד 3.8 ג'יגה-הרץ עם Ryzen 7 הנייד.

amd mobileryzen 9

ההבדל בין השניים מלבד התדר הוא גם במספר השבבים הגרפיים ומהירותם: 8 יחידות גרפיות במהירות מרבית של 1,100 מגה-הרץ של ה-Ryzen 5, כשאחיו הגדול יותר כבר מציע 10 יחידות גרפיות במהירות מרבית של 1,300 מגה-הרץ.

כדי להתמודד עם האילוצים שיש בניידים כמו גודל והספקים, AMD הטמיעה טכנולוגיה בשם Mobile Extended Frequency Range שמאפשרת לשמור על ביצועים יציבים לאורך זמן עם יכולת קירור טובה יותר. טכנולוגיית Precision Boost 2 תאפשר למערכת להפעיל ליבה אחת עד ארבע לפי הצורך, ובהתאם לצורך.

מחשבים ראשונים בדרך

בחברה גם הציגו שלל מחשבים חדשים. HP היא הראשונה שאמורה להגיע לשוק עם מחשב נייד המתבסס על דגם Envy X360 עם Ryzen 5 2500U עם מסך 15.6 אינץ' ברזולוציית FHD, עד 8 ג'יגה-בייט זיכרון RAM, עד 512 ג'יגה-בייט כונן SSD או 1 טרה-בייט HDD. גם לנובו (Lenovo) ואייסר (Acer) יציעו מחשבים דומים, אך גם בגרסאות שמבוססות על המעבד החזק יותר Ryzen 7 2700U. הפרטים לגביהם עדיין לא מלאים ומחירים וזמינות לא פורסמו.

קרא עוד:  בעקבות החרם: וואווי החלה למכור מחשבים מבוססי לינוקס

amd mobileryzen 4

-פרסומת-
אוהב גאדג'טים, אוהב טלפונים, אוהב טכנולוגיה, אבל הכי אוהב את החתול שלו שלא ממש אוהב אותו.