אמזון (Amazon) השיקה היום מצלמת אבטחה חדשה בשם Cloud Cam אשר מסוגלת לזהות בעצמה מי נמצא בסף הדלת במפתן הבית, ואז לאותת למנעול חכם כדי שיפתח את הדלת במקרה הצורך.

Cloud Cam מצלמת וידאו באבחנת 1080p ומסוגלת לצלם גם בתאורת לילה, אפשרות לשוחח עם הצד השני באמצעות רמקול מובנה ועדשה בעלת זווית צילום רחבה. היא מצויידת בחיישן תנועה שמסוגל לזהות מתי התרחשויות וכך לשמור את הצילומים בענן של אמזון ולהתריע למשתמש.

התכונה זו גם מאפשרת לה ללמוד איזו תנועה נחשבת חשודה ואיזו לא, כמו למשל אם כלב שעובר וגורם להפעלת את התרעה שוב ושוב, בפעמים הבאות ניתן ללמד את המצלמה לזהות אותו ולמנוע מהאזעקה לפעול. ניתן גם להגדיר אזורים ספציפיים בבית בהם יש להתעלם מהתנועה, כמו למשל חדר עם מאוורר תקרה. כמו כן ניתן לשלוט עליה מרחוק באמצעות העוזרת הווירטואלית אלקסה (Alexa), לשאול אותה מי בכניסה ולפתוח את הדלת מרחוק. אפשר לבקש מאלקסה לצפות במצלמה על גבי המסך של מכשירי ה-Fire TV או ה-Echo Show וה-Echo Spot.

במקביל למצלמה, השיקה אמזון גם שירות חדש בשם Amazon Key למנויי אמזון פריים, שמאפשר לשליחים של החברה להיכנס הביתה ולהשאיר את החבילות שהוזמנה – במקום על מפתן הדלת. השירות עובד יחד עם מצלמת  Cloud Cam: אמזון מוודאת שהשליח הנכון נמצא בכתובת הנכונה ובזמן הנכון באמצעות תהליך זיהוי מוצפן, וברגע שהמצלמה מזהה אותו, היא מתחילה להקליט ופותחת את הדלת.

קרא עוד:  בשורות טובות לבעלי Mi Box S: עדכון Android TV 9 בדרך

את Cloud Cam ניתן להעמיד ליד הדלת או לתלות אותה על הקיר, ומחירה 120 דולר, או 250 דולר אם בוחרים לרכוש אותה יחד עם שירות ה-Key. אחסון של סרטוני האבטחה בענן יחל מ-7 דולר בחודש עבור 7 ימי אחסון של עד 3 מצלמות, 10 דולר בחודש עבור 14 ימי אחסון של עד 5 מצלמות ו-20 דולר בחודש עבור חודש שלם של אחסון ועד 10 מצלמות. שירות Key, כאמור, יהיה זמין ללקוחות פריים בלבד בשלב הזה, ב-37 ערים בארה"ב החל מה-8 בנובמבר.