ביומיים האחרונים מסתובב לו דיווח מפי אמיר אפרתי מה-Wall Streat Jornal כי חברת אמזון הולכת להציע מכשירים בחינם או במחיר מאוד נמוך.

הדיווח טוען כי הקמעונאית תחלק סמארטפונים בחינם, כחלק ממהלך ראשון מסוגו להיכנס לשוק הסלולר בארה”ב, כפי שעשתה והצליח לה עם טאבלט הקינדל המוזל.

חינם, אבל לא לכל אחד
עוד לא ברור האם ה”חינם” הוא באמת יהיה בחינם, וודאי גם אם כן, אתם ואנחנו (הישראלים) אינם צרכן היעד שאליו אמזון מכוונת. ככל הנראה, החברה תספק מכשיר זול מאוד או בחינם, רק ללקוחות הקבועים שלה, אלה שצורכים את התכנים הדיגיטליים או רכשים בקביעות דרכה. עוד ייתכן כי היא תחייב את הרוכשים לחוזה שירות למשך תקופה או למינימום רכישה.

עוד מוקדם לדבר על מהו המכשיר, המפרט או עד כמה הוא “שווה”, וסביר כי החברה לא תנסה, לפחות בשלב הראשון, להיכנס למים עמוקים עם מכשיר חדשני מאוד ואולי נראה סדרה של מכשירים לטווח הנמוך והבינוני.

יש לציין כי מכשיר “בחינם” אינו דבר יוצא דופן בארה”ב, שם לרוב לאחר תקופה קצרה מחיר המכשיר דרך מפעילות הסלולר יורד מ-$200, ל-$100 ו-$0 עם התחייבות הלקוח לשנתיים של שירות, שזה הרבה יותר זול ממה שקורה כאן אצלנו. אז גם אם זה יהיה חינם, לא בטוח שזה ישנה את פני השוק האמריקאי.