נראה שאמזון לא תסתפק רק בשליטה נרחבת בשוק הטאבלטים המריצים אנדרואיד. דיווח חדש שהתקבל ע"י סוכנות הידיעות בלומברג (Bloomberg) המגיע מאנשים "יודעי דבר" המקורבים לחברה טוען כי אמזון עובדת על פיתוח סמארטפון אנדרואיד משלה הצפוי להתחרות באייפון של אפל ובמכשירי האנדרואיד שונים.

על פי הדיווח, אמזון תעבוד על פיתוח הסמארטפון עם היצרנית הטייוואנית פוקסקון, (Foxconn) מדובר חברה האחראית על ייצור האייפון, האייפד ועוד כמה ממכשירי ה-iOS של אפל. המכשיר עצמו, יריץ את מערכת האנדרואיד אך הממשק צפוי להיות שונה לגמרי, בדיוק כמו עם טאבלט ה-Kindle fire. רוב יישומי גוגל יוסרו ממנו ויוחלפו בחנות האפליקציות של אמזון, (שבה יישומים בלעדיים עבור ה-Kindle fire ויישומי אנדרואיד רגילים) ובשירותי המדיה השונים של החברה.

בשנה האחרונה הוגשו נגד אמזון כעשרים תביעות בגין הפרת פטנטים שונים, לכן אמזון מתכוננת כבר עכשיו כדי להגן על עצמה מתביעות פטנטים ע"י רכישת פטנטים מחברות גדולות ובכך להגדיל את תיק הפטנטים שלה ולהתגונן מפני תביעות עתידיות שעלולות להגיע.

לאמזון שירותי תוכן רבים הכוללים ספרים, סרטים, מוזיקה, יישומים ועוד. כך שנראה שלא משנה כל כך אם אמזון תחליט שלא לכלול את ה-Play Store במכשיר העתידי. לחברה אף שירות ענן משלה ובשבוע האחרון דווח כי היא רכשה חברת מפות ב-3D, עם כל זה, ותג מחיר זול, נראה שסמאטפון חדש מהקמעונאית המקוונת הגדולה בעולם עשוי להצליח.