השמועות האחרונות היו נכונות: אמזון (Amazon), ענקית הקמעונאות מארה”ב הכריזה על קופסת מדיה חדשה, ה-Amazon Fire TV. היא מיועדת להתחרות ישירות במכשיר ה-Apple TV, Google Chromecast ואחרים ובין היתר היא מספקת גם יכולת לשחק במשחקים וגלישה באינטרנט.

קינדל לטלוויזיה
כפי שעשתה עם המהפך בשוק קוראי הספרים עם סדרת קינדל (Kindle), ה-Fire TV יציע תכנים רבים כמו סרטים, סדרות, מוזיקה, אפליקציות, גלישה באינטרנט ועוד ישירות למסך הטלוויזיה.

באמזון אמרו כי לקוחות התלוננו שהמוצרים הקיימים איטיים עם ממשק לא נוח לתפעול, חוסר יכולת לחפש ולהגיע לדברים בזריזות ומערכות שאינן תומכות באפליקציות המועדפות עליהם. לכן, פיתחה אמזון מערכת מערכת אקו-סיסטם ייעודית משלה, על בסיס מערכת האנדרואיד, ממש בדומה לטאבלטים Kindle Fire. ממשק המערכת קל ונוח, המחולק ל-4קטגוריות ראשיות: סדרות טלוויזיה, סרטים, משחקים ואפליקציות.

amazon-fire-tv

אמזון כבר ציידה את המערכת עם מגוון אפליקציות המותאמות בעיקר לשוק האמריקאי, כמו Netflix ו-Hulu להזרמת וידאו בתשלום, NBA, YouTube, Tunein Radio ו-Plex. גם HBO Go ו-Pandora צפויות להגיע בהמשך.

Fire TV מסוגלת להריץ את האפליקציות מהחנות של אמזון, אולם הן ידרשו התאמה לכן אט אט מקווים בחברה כי היצע האפליקציות יגדל. ישנה גישה ל-Amazon CloudDrive לאחסון קבצים בענן ולהציג תמונות ישירות מהמכשיר הנייד על מסך הטלוויזיה בתוך שניות מהרגע שצולמו.

קרא עוד:  אחרי הסכסוך המתוקשר, גוגל ואמזון עושות שולם

מכשירי הטאבלט האחרונים Kindle Fire HDX יוכלו לשמש כמסך משני, זה לא אומר שניתן להשתמש בו לצפייה בהזרמת וידאו אלא ניתן לשלוף את הטאבלט בזמן צפייה בסרט בטלוויזיה, ובטאבלט יוצג המידע המלא אודות צוות השחקנים, דירוג ועוד ישירות מ-IMDB (שבבעלות אמזון) או בזמן האזנה למוזיקה יוצגו בטאבלט מילות השיר (lyrics).

fire-tv-gamingלשחק בטלוויזיה
בשונה משאר המוצרים המתחרים בקטגוריה, אמזון תציע גם משחקים ב-Fire TV. באמצעות בקר משחק בעלות של $40, ניתן לשחק בעשרות משחקים שונים שהותאמו לפלטפורמה כמו Asphalt 8, Minecraft ועוד. מחיר ממוצע לדברי אמזון יעמוד על $1.85 למשחק.

ה-Fire TV הוא לא אחר מאשר Android TV עם התאמות רבות של אמזון. הקופסה הקטנה מבוססת על שבב Snapdragon 8064 מרובע ליבה 1.7GHz של אמזון המשולב עם שבב גרפי Adreno 320 וזיכרון RAM של 2GB. לקופסה תקשורת WiFi ו-Bluetooth, יציאת HDMI 1.4b, רשת ותומכת בניגון וידאו ב-1080p עד 60 פריימים לשנייה ו-7.1 ערוצי קול. היא מגיעה עם שלט אלחוטי (Bluetooth) התומך בפקודות קוליות ומחירה כאמור $99. זמינה לרכישה כבר עכשיו.