אמזון (Amazon) הוסיפה אתמול חבר חדש בליין מזרימי המדיה שלה – Fire TV Cube, אך בניגוד לשאר מזרימי ה-Fire של החברה שנעזרים בשלט רחוק, ה-Cube פועל על בסיס פקודות קוליות בלבד, ומתפקד כמו רמקול חכם המבוסס על אלקסה (Alexa) – רק כזה שמיועד לנגן תכנים.

בדיוק כמו מכשיר ה-Echo, ה-Fire TV Cube מכיל שמונה מיקרופונים להיקף האזנה רחב, כך שניתן 'לשוחח' ישירות עם אלקסה, והיא מצידה מסוגלת לשמוע את המשתמש גם כאשר הטלוויזיה רועשת. כך למשל, ניתן באמצעות פקודה קולית לגרום למכשיר להפעיל את הטלוויזיה (דרך חיבורי HDMI-CEC), ולנווט אוטומטית לתוכן ספציפי, לא משנה אם הוא מצוי באפליקציה צד ג' כמו נטפליקס (Netflix) או הולו (Hulu) שמסוגלת להתממשק עם אלקסה.

Fire TV Cube מסוגל גם להתממשק עם ספקי הכבלים בארה"ב, ולהפוך לממיר טלוויזיה לכל דבר. באמצעות ארבעה חיישני אינפרא-אדום (IR) מסוגל המכשיר לשלוט בכל מכשיר אחר שיש לו שלט רחוק, כך שה-Cube יודע גם להעביר תחנות בטלוויזיה דרך פקודה קולית.

כמו כן מסוגל המכשיר להזרים תכני מדיה באיכות 4K HDR עם תמיכה בדולבי אטמוס, כמו שאר מכשירי ה-Fire TV, וגם לענות לשאלות המשתמש. מכיוון שהוא מחובר למסך טלוויזיה, המכשיר מסוגל גם להציג ויזואלית תשובות להרבה מהשאלות שמתקבלות אצל אלקסה, כמו למשל מזג אוויר, תוצאות ספורט ועוד. בחלק העליון של המכשיר נמצאי כפתורי הווליום, ההשתקה וההפעלה הידנית של אלקסה.

קרא עוד:  לוג'יטק השיקה מצלמת רשת ליוצרי תוכן

ה-Fire TV Cube מגיע עם כבל מאריך של אינפרא-אדום ומתאם Ethernet, ויימכר בארה"ב תמורת 120 דולר החל מה-21 ביוני. חברי שירות פריים יכולים להזמין את המכשיר כבר עכשיו תמורת מחיר מיוחד של 90 דולר בלבד. לקוחות שירכשו את המכשיר ויירשמו אליו עד ה-1 ביולי יוכלו ליהנות גם בקרדיט של 10 דולר בשירות Prime Video.