דל (Dell), תחת מותג המשחקים שלה אליאנוור (Alienware), השיקה ב-Gamescom 2019 מגוון מסכים וצגים המיועדים לשוק המשחקים. גולת הכותרת של ההשקה הזו היא Alienware 55 OLED Gaming Monitor – מסך שבהתאם לשמו מציג פאנל בגודל 55 אינץ' וברזולוציית 4K המבוסס על טכנולוגיית OLED. זה אינו הצג הכי גדול שהושק לשוק המשחקים, אבל הוא הראשון בקנה מידה כזה המציע שימוש ב-OLED.

המסך מצופה בשכבה למניעת השתקפות והוא מציע קצב רענון מרבי של 120 הרץ. נתון זה הופך אותו לאחד ממסכי ה-4K המהירים שיש היום בשוק, והוא תומך בתקן FreeSync של AMD המאפשר לקבל אות בקצב רענון משתנה מבלי להציג 'קריעות תצוגה' על המסך.

המסך אמנם הוצג לראשונה בתערוכת CES 2019, אך ההשקה שלו נדחתה עקב רצון החברה להתאים את העיצוב שלו לשפה החדשה שמאפיינת את מוצרי החברה המתמקדת בצבעי שחור/לבן עם קווים מעוגלים במראה בוגר יותר.

העיצוב של המסך אכן מרשים: בצידו הקדמי ניתן למצוא רק את פאנל תצוגה שחור כשתחתיו מוטמע הכיתוב Alienware ללא תאורה נוספת שעלולה למשוך את תשומת הלב. מאחור יש פאנל לבן נקי עם חיבור מגנטי המאפשר לשלוף את החיפוי ולחשוף את ארבע כניסות ה-HDMI 2.0, כניסת ה-DisplayPort 1.4 וארבע כניסות ה-USB. במרכז ממוקם סמליל החייזר כשהוא מואר ומעליו תאורת לד התומכת בטכנולוגיית ה-AlienFX של החברה המאפשרת להתאים את התאורה למשחק. כך, לדוגמה, בעת מרדף משטרתי ב-GTA יהבהב פס התאורה בצבעים של כחול ואדום.

Alienware 55 OLED Gaming Monitor יושק בארצות הברית ובאירופה ב-30 בספטמבר במחיר התחלתי של 3,499 אירו.

Image result for Alienware 55 OLED Gaming Monitor

וגם בגדלים ידידותיים יותר לשולחן

החברה הציגה שני מסכי משחק נוספים, Alienware 27 ו-Alienware 34, בגדלים שהינם ידידותיים יותר לשוחחן העבודה. מסך ה-34 אינץ' מצויד בפאנל IPS קעור, ביחס היבט של 21:9, באבחנה של QHD, קצב רענון מרבי של 120 הרץ ותמיכה בטכנולוגיית G-Sync של NVIDIA. הוא יושק באירופה ובמזרח התיכון ב-22 באוקטובר במחיר של 1,199 אירו.

אחיו הקטן יותר בגודל 27 אינצ' מצויד בפאנל IPS ביחס היבט של 16:9, אבחנה FHD וקצב רענון מרבי של 240 הרץ עם תמיכה בטכנולוגיית FreeSync של AMD. הוא יגיע לשווקים המוזכרים לעיל ב-19 בנובמבר במחיר של 449 אירו.

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.