אלקסה (Alexa) העוזרת הוירטואלית המוכרת של אמזון (Amazon) תתמוך בקרוב בשואבים של איירובוט (iRobot), המאפשר לשלוט בהם בפקודות קוליות בלבד.

איירובוט הכריזה כי סדרת Romba 900 תקבל עדכון בתקופת הזמן הקרובה שישלב את התמיכה באלקסה. זה אומר כי במקום ללחוץ על כפתור ההפעלה, מספיק רק לבקש מאלקסה כדי להתחיל את הניקוי. הצרכנים יוכלו להשתמש בפקודות קוליות כדי להפעיל, להפסיק ולהשהות את פעולת השואב, דרך הרמקול של אלקסה הקיים בבית.

"שואבי Roomba כבר הפכו לאחד ההתקנים המחוברים הנפוצים ביותר בבית", אמר קולין אנג'ל, מנכ"ל איירובוט. "הפופולריות של שואבי Roomba הפכו אותם לשגרירים של המוצרים המחוברים, ועם אלקסה, הם יוכלו להיות אינטליגנטים וחכמים הרבה יותר."

מלבד זאת, איירובוט הציגה יכולת חדשה לסדרה 900, אשר מספקת מפות חזותיות עם מידע מעמיק ויסודי על האזורים הכי מלוכלכים בבית ועל ביצועי הניקיון של הרומבה. כמעין מפה שלמה של כל הבית והאזורים בהם עבר השואב באופן מדויק ביותר.

דו"חות  Clean Map מאפשרים לבעלי הרומבה לראות את המפות באפליקציה לאחר שהשואב הרובוטי השלים את הניקיון וניתן לראות עד 300 סיבובי ניקיון אחרונים. ברגע שהמפה פתוחה, משתמשים יוכלו לסייר בה ולצפות היכן היו ריכוזים גדולים של לכלוך. כמו כן, התראות לטלפון יודיעו למשתמשים על מצב העבודה של השואב הרובוטי, לרבות כאשר השואב סיים לעבוד.