תערוכת האלקטרוניקה הבידורית, CES 2015, המתקיימת בימים אלה בלאס-וגאס, מספקת חדשות מרעננות גם בתחום המחשוב הלביש. לאחרונה דיווחנו כי אלקטל (Alcatel) צפויה להשיק סדרת שעונים תחת מותג Alcatel OneTouch, סדרה אשר מתהדרת בתג מחיר נמוך ובעיצובים חדשים. אמש (ב') התברר כי סדרת השעונים החכמים, שהוצגו בתערוכה, יתמכו גם במכשירי iOS, זאת בנוסף לתמיכה הפופולרית יותר של השעונים החכמים במכשירי אנדרואיד. הסדרה תכלול סוללה חזקה יותר ומחיר השעונים יעמוד סביב 149 דולרים.

סביר להניח שכל אפליקציה שמסוגלת להעלות התראות בבר ההתראות במערכות אנדרואיד, תוכל להציג את ההתראות גם בשעון החכם. במערכות iOS נראה בשעון את ההודעות של אפל, את המסרונים והודעות דואר אלקטרוני, ואת שיחות הטלפון. לא ברור עד כמה ישנה תמיכה של סדרת השעונים באפליקציות צד שלישי, אך ניתן יהיה לאסוף ולהציג נתונים בריאותיים ולערוך התאמה לערכות הצבעים של השעון.

השעון יוכל לעקוב אחרי קצב פעימות ליבנו, הוא יכלול  ג'יירוסקופ, מד תאוצה, מד גובה ומצפן אלקטרוני. באמצעות השעון ניתן לשלוט על פקדי המולטימדיה של המכשיר, לחפש את המכשיר באמצעות השמעת צלצול, לקבל משוב רטט כשמתרחקים מהמכשיר ואף לשלוט במצלמה מרחוק, זאת באמצעות קישוריות ה-Bluetooth 4.0 ו-NFC.

לשעון מסך מגע בגודל 1.22 אינץ' עגול, ממש בדומה ל-Moto 360, משקלו 60 גרם וזמין במגוון רחב של צבעים ורצועות. הוא עמיד כנגד אבק ומים (תקן IP67) ויהיה תואם לכל מכשירי האנדרואיד בגרסה 4.3 לפחות ומכשירי אפל בגרסת iOS 7 ומעלה, אולם לא מדובר במערכת הפעלה מבית גוגל אלא פרי פתוחה של אלקטל.

קרא עוד:  אפל הודיעה על תוכנית החלפת מסכי Apple Watch סדוקים ללא תשלום

הסוללה (210mAh) תחזיק מעמד לפחות יומיים, ובתנאים מסויימים גם עד חמישה ימים, נתון שמציב אתגר עבור שעוני ה-Android Wear המוכרים וגם עבור השעון העתידי של אפל שעליו נרמז כי יחזיק מעמד רק יום עבודה אחד ללא טעינה.

מחיר השעון יעמוד סביב 149 דולרים והוא צפוי להיות זמין לרכישה באמאזון במהלך חודש מרץ הקרוב.

-פרסומת-
בוגר תואר ראשון בתקשורת דיגיטלית, ועוסק בתחום הפרסום. אלעד חובב טכנולוגיה מהיום שהוא זוכר את עצמו, ואין יום שעובר מבלי שהתעדכן בחידושים שבעולמות הסלולר, הגאדג'טים, הרשתות החברתיות ועולם האפליקציות. למרות שאלעד מוקיר כבוד רב לחברת אפל ולמוצריה, מרבית המכשירים החכמים, שהיו ושעדיין ברשותו, מריצים דווקא אנדרואיד.