אלקטל (Alcatel) מותג המשנה של נוקיה (Nokia), שהחכירה את רשיון הייצור ל-TCL, הציגה ב-IFA 2017 את ה-A7 וה-A7 XL עם מפרט שמתאים לשוק הביניים, אך עיצוב שנראה אפילו יוקרתי יותר. למרות שמם, יש הבדלים מהותיים בין שני המכשירים.

ה-A7 הוא מכשיר 5.5 אינץ' ברזולוציית FHD שמבוסס על המערכת על שבב מתומנת הליבות MT6750S של מדיה-טק (MediaTek) במהירות מרבית של 1.5 ג'יגה-הרץ ועם 3 ג'יגה-בייט זיכרון עבודה ו-32 ג'יגה-בייט זיכרון אחסון מובנה שניתנים להרחבה ב-128 ג'יגה-בייט נוספים לכל היותר. במכשיר הזה אין כפתור בית פיזי, והרמקול מופנה קדימה. מאחור יש חיישן טביעות אצבע עגול מתחת למצלמה יחידה עם חיישן בגודל של 16 מגה-פיקסל. מצלמת הסלפי היא בגודל של 8 מגה-פיקסל והיא גם מלווה במבזק. מערכת ההפעלה היא אנדרואיד 7.0, והסוללה היא בנפח של 4,000 מילי-אמפר/שעה.

ה-A7 XL כבר מצויד בכפתור פיזי, אבל חיישן טביעות האצבע נותר מאחור, רק שכאן הוא ממוקם מתחת לזוג עדשות צילום. לראשית חיישן בגודל 12 מגה-פיקסל והחיישן של המשנית הוא בגודל של 2 מגה-פיקסל. מקדימה מצלמת הסלפי היא בגודל של 5 מגה-פיקסל. עוד הבדל שהוא שהמסך, שגם במקרה הזה מציע רזולוציית FHD, הוא בגודל של 6 אינץ' והוא מצופה בזכוכית Dragontrail.

A7 כבר אמור להגיע לשוק בקרוב תמורת 230 אירו, ואילו ה-A7 XL יהיה זמין עד סוף השנה במחיר של 280 אירו.

-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.