יצרנית מוצרי האחסון והאביזרים למחשב ADATA, חשפה כונן SSD NVMe בתקן החדש PCIe 4.0 עם ביצועים מבין המהירים ביותר בשוק הביתי.

הכונן החדש המכונה XPG GAMMIX S50, מיועד לגיימרים הרודפים אחר זמן תגובה נמוך במיוחד, אבל לא רק. הוא יכול להיות שימושי לכלל המשתמשים המחפשים ביצועים גבוהים, כאשר הוא מציע מהירות מרשימה של עד 5000 מגה-בייט לשנייה בקריאה או 4400 מגה-בייט לשנייה בכתיבה. לשם השוואה, כונן SSD M.2 PCIe 3.0 מספק בין 1000 ל-3000 מגה-בייט בשנייה ואילו כונן SSD SATA מספק עד 550 מגה-בייט לשנייה.

XPG GAMMIX S50 מגיע בנפח של 1 או 2 טרה-בייט לבחירה וכן עם גוף קירור פאסיבי מהודר המיוצר מאלומיניום, על מנת להוליך ולפזר את החום באופן מקסימלי. לדברי החברה, גוף הקירור שלו מסוגל להפחית עד 10 מעלות מטמפרטורת הסביבה. את הביצועים המקסימליים, הוא מסוגל לספק כל עוד המחשב תומך בחיבור M.2 PCIe Gen4x4.

מחירו של XPG GAMMIX S50 טרם פורסם, אך אם להעריך לפי הדור הקודם הנמכר כיום סביב 150 דולרים, הוא כנראה יעלה כ-250 דולרים.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.